Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Recenzje Horizon: Zero Dawn na PC. Czy wyszło tak dobrze, jak tego chcemy?

Przygody Alloy w ten piątek zadebiutują na komputerach, zatem pora sprawdzić, jak wypadły recenzje Horizon: Zero Dawn na PC, które już teraz rozlały się po sieci.

Ponad trzy lata temu Horizon: Zero Dawn zadebiutowało ekskluzywnie na PlayStation 4 i chyba nikt wówczas nie przypuszczał, że tytuł pojawi się na innej platformie. Niektórzy gracze byli mile zaskoczeni decyzją Sony i Guerrilla Games, inni byli zszokowani i nie mogli pogodzić się z taką „stratą”. Pamiętacie jeszcze gracza, który płakał, że pecetowcy zagrają w tytuł, który miał być tylko na PlayStation? Cóż, czas mija, 7 sierpnia Alloy przywitamy na blaszakach, a dzisiaj w sieci pojawiły się recenzje Horizon: Zero Dawn na PC.

Recenzje Horizon: Zero Dawn na PC – jak wypadły?

Przypominamy, że wersja gry na PlayStation 4 osiągnęła średnią ocen ze 115 recenzji na poziomie 89/100 (według Metacritic). W przypadku wersji PC, wspomniany serwis zebrał póki co 25 recenzji, z których średnia wynosi 86/100. Wynik jest zatem całkiem zbliżony, bo cóż… to nadal ta sama dobra produkcja ze swoimi wadami i zaletami.

I właśnie, wśród wad pecetowego wydania Horizon: Zero Dawn niektórzy wymieniają problemy z wydajnością i optymalizacją, podczas gdy inni recenzenci nie dostrzegają tego problemu. Wśród narzekających pojawia się opinia, że aby pograć w ultra-wysokich fps-ach, trzeba dysponować naprawdę mocnym sprzętem. Tutaj przypominamy, że Horizon: Zero Dawn na PC nie posiada blokady płynności.

Nie zabrakło też odniesień do innej gry, która również najpierw pojawiła się na PS4, a następnie zadebiutowała na PC. Mowa o Death Stranding. Tutaj część recenzentów twierdzi, że tytuł od Hideo Kojimy wypadł na pecetach o wiele lepiej niż Horizon: Zero Dawn pod względem optymalizacji.

Miejmy zatem nadzieję, że Guerrilla Games wypuści szybko jakąś aktualizację likwidującą techniczne niedostatki pecetowej przygody Alloy, ponieważ jest to jedna z gier, które naprawdę warto poznać. Na koniec zerknijcie na małą porcję gameplay’u:Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się