Recenzje FIFA 20 – warto zagrać? Mocne oceny nowej odsłony

W sieci wylądowały pierwsze recenzje FIFA 20 i można powiedzieć, że nie było zawiedzionych, a co najwyżej, w niektórych przypadkach znaleźli się lekko rozczarowani. Ale od początku…

Piłkarska seria od EA Sports powraca do nas co roku i jak zawsze pojawia się pytanie – czy warto, czy deweloperzy zadbali o odpowiednie atrakcje, zapewnili lepszą oprawę? A może to tylko “odcinanie kuponów”? W sieci pojawiły się pierwsze recenzje FIFA 20, zatem może choć trochę pomogą Wam w odpowiedzi na przytoczone pytania.

Recenzje FIFA 20 – przegląd ocen

Serwis Metacritic zebrał dotychczas 13 recenzji gry w wersji na konsolę PlayStation 4. Średnia ocen jest naprawdę zadowalająca i wynosi 83/100. Można zatem powiedzieć, że deweloperzy potrafią zainteresować swoim produktem mimo corocznego cyklu i utrzymują poziom ocen z poprzednich lat. Patrząc wstecz, FIFA 17 na PS4 miała średnią 85/100, FIFA 18 to 84/100, a odsłona dziewiętnasta – 83/100. Mamy zatem (póki co) powtórkę oceny z zeszłego roku. A jak z rozgrywką – tutaj też to samo? Niekoniecznie.

PC:

PS4:

Xbox One:

Pierwszą zmianą jest brak trybu Droga do sławy, który został zastąpiony ulicznym trybem Volta. Jak czytamy w recenzjach gry, to duży powiew świeżości w serii, dający naprawdę sporo dobrej zabawy i opowiadający ciekawą historię. Niektórzy jednak narzekają, że to jednak za mało, a żeby być dobrym na ulicy, trzeba przyzwyczaić się do nowego typu rozgrywki.

W bardziej przychylnych recenzjach doceniono nastrojowe zachowanie się kibiców na stadionach, lepszą względem poprzednika grywalność, poprawione animacje i inne drobnostki, które pozwalają jeszcze bardziej poczuć magię futbolu.

Najgorsza notę (75/100) wystawił serwis Dualshockers, który przyznał: FIFA 20 to tak atrakcyjny pakiet. Wszystko jest czyste i łatwe w użyciu. Volta jest zabawna i niepodobna do niczego innego na rynku. FUT ma kilka zgrabnych zmian, które powinny sprawić, że tryb ten będzie znacznie łatwiejszy dla tych z nas, którzy nie lubią grindować gier ani wydawać mnóstwa pieniędzy. Wszystko poza boiskiem jest, w najgorszym przypadku, dobre. Jednak na boisku ma być mniej różowo i choć FIFA 20 jest grywalna i niektórym może spodobać się bardziej niż poprzednia odsłona, redaktor wspomnianego serwisu uważa, że rozgrywka w FIFA nie przypomina symulacji prawdziwej piłki nożnej, do czego jeszcze trochę brakuje. Inni z kolei twierdzą, że gameplay w FIFA 20 jest bardziej taktyczny niż w dziewiętnastce.

Ogólnie nowa FIFA wypadła w recenzjach bardzo solidnie, zatem fani wirtualnego futbolu otrzymują kolejną bardzo dobrą gałę do kopania.

 • IGN Spain – 93/100
 • Areajugones – 92/100
 • Game Revolution – 90/100
 • Multiplayer.it – 88/100
 • Hobby Consolas – 88/100
 • 3DJuegos – 85/100
 • Everyeye.it – 82/100
 • Gaming Nexus – 80/100
 • Telegraph – 80/100
 • VG247 – 80/100
 • Screen Rant – 80/100
 • IGN – 78/100
 • DualShockers – 75/100

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: