Profesjonalny zawodnik FIFA otrzymał bana na wszystkie gry EA, bo obrażał i krytykował wydawcę

Profesjonalny zawodnik FIFA otrzymał bana na wszystkie gry EA, bo obrażał i krytykował wydawcę
E-sport Newsy

W listopadzie 2019 Electronics Arts zablokowało Kurtowi Fenechowi możliwość uczestniczenia w zawodach FIFA 20, bo streamer obrażał firmę i jej pracowników, namawiając też innych do podobnych ataków. Teraz ma miejsce ciąg dalszy konfliktu. Profesjonalny gracz otrzymuje bana na pozostałe produkcje EA.

Powodem listopadowej decyzji firmy było niewłaściwe zachowanie zawodnika i streamera o pseudonimie Kurt0411, który miał obrażać EA, krytykując decyzje firmy i osoby stojące na jej czele.  Kurt Fenech zarzucał wydawcy tyranię i niejednokrotnie mówił o tym, że EA zepsuło piłkarską grę. Mało tego, podczas transmisji namawiał do podobnych zachowań także swoich widzów, a w jednym z podcastów… napluł na logo wydawcy. Kontrowersyjne kozaczenie nie ustawało, więc EA podjęło teraz bardziej radykalne środki i poczęstowało Fenecha banem na wszystkie sieciowe rozgrywki i usługi, jakie ma w swojej ofercie.

Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze wydawca opublikował oświadczenie, w którym wyjaśnia swoją decyzję. Od momentu wykluczenia z rozgrywek w FIFA 20 Kurt0411 “wciąż publikuje obraźliwe i zastraszające treści skierowane w stronę pracowników EA i swoich rywali w mediach społecznościowych, namawiając innych, by robili to samo”, czytamy w wiadomości. Zdaniem Electronics Arts, poczynania zawodnika już dawno przekroczyły granice dobrego smaku, w związku z tym firma nie może już więcej tolerować zachowania Fenecha.

Zbanowany zawodnik już odniósł się do decyzji EA na Twitterze. Kurt0411 twierdzi, że nigdy nie powiedział nic, czego by powiedzieć nie powinien – a wydawca go zablokował, bo po prostu bał się, że streamer wygra zawody. Istotnie, pewnie przez długi czas wszyscy pracownicy EA nie mogli z tego powodu zmrużyć oka.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie