Recenzja Uncharted 4 z notą 4/10. Zbulwersowani gracze piszą petycję!

Miało być śmiesznie, a wyszło tragicznie.

Napisana żartobliwie przez The Washington Post recenzja Uncharted 4 wywołała sporo zamieszania w sieci (przeczytacie ją tutaj, nadziewając się na duże SPOILERY). Autor tekstu wlepił grze ocenę 4/10, lecz publikacja nie była napisana na poważnie i ten sam serwis zamieścił również tradycyjną recenzję Uncharted 4, przyznając produkcji maksymalną notę.


Niestety, Metacritic wziął pod uwagę w swoim zestawieniu pierwszy tekst z niższą oceną, co poskutkowało tym, że średnia z wszystkich ocen Uncharted 4: Kres Złodzieja spadała w zestawieniu tego portalu z 94 na 93 punkty procentowe.

Część graczy jest oburzona tym faktem i wystosowała petycję do Metacritic z żądaniem usunięcia satyrycznej recenzji z bazy serwisu. Jeśli chcecie dołożyć do tego swój głos, wystarczy przejść na tę stronę.

Waszym zdaniem jest o co krzyczeć czy sprawa została niepotrzebnie rozdmuchana? Jeden punkcik straty w zestawieniu Metacritic niby nie wydaje się czymś wielkim, jednak wspomniana baza jest często cytowana przez branżowe media z całego świata, zatem można powiedzieć, że wpływa w jakimś stopniu na kreowanie wizerunku poszczególnych produkcji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

155 Shares
Share155
+1
Tweet