Rainbow Six Siege otrzyma ulepszenia na PS5

0 komentarzy

Rainbow Six Siege będzie wyglądać i działać jeszcze lepiej na nowej generacji. Ubisoft potwierdził ulepszenia na konsoli PS5.

Sieciowa strzelanka od Ubisoft wciąż trzyma przy sobie szalenie duże grono graczy. Oczywistym następstwem popularności Rainbow Six Siege jest to, że gra będzie dalej aktualizowana na PlayStation 5 i Xbox Series X oraz S. Darmowa aktualizacja na nową generację pozwoli przenieść nasze wszystkie postępy z poprzedniej platformy.

Co ciekawe, nie skończy się na otrzymywaniu kolejnych aktualizacji i przepustek sezonowych. Ubisoft zapowiedziało, że gra otrzyma liczne ulepszenia na next-genowym sprzęcie.

Podobnie jak w innych produkcjach multiplatformowych, tak i tutaj dostępne będą dwa tryby działania. Pierwszy, wydajnościowy, pozwoli na rozgrywkę w dynamicznym 4K i 120 klatkach na sekundę. Drugi, z wyższą rozdzielczością, odpali grę w natywnym 4K i w maksymalnie 60 FPS.

Na zmianie rozdzielczości i liczby klatek na sekundę się nie skończy. Ubi potwierdziło, że ulepszeniom ulegnie też system oświetlenia. Dodatkowo Rainbow Six Siege wykorzysta adaptacyjne triggery i funkcje haptyczne DualSense, a także karty aktywności w PlayStation 5.

Powyższe ulepszenia (za wyjątkiem wsparcia DualSense i kart aktywności) pojawią się też najpewniej na konsolach Microsoftu.

Aktualizacja oprawy na konsolach nowej generacji pojawi się w RSS już 1 grudnia. Dodatkowo tego samego dnia do gry trafi czwarty sezon rankingowy.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się