Rainbow Six Siege – oto nowy operator, którego dostaniemy w Operacji Velvet Shell

Pierwsza zajawka postaci.

Poznaliśmy już pierwsze szczegóły na temat nowej mapy do Rainbow Six Siege (wszystko przypominamy poniżej), a teraz Ubisoft pozwala nam przyjrzeć się pierwszemu z dwóch operatorów, którzy pojawią się wraz z dodatkiem Velvet Shell.


Nadchodzące postacie należą do hiszpańskiej Grupo Especial de Operaciones (G.E.O.). Jest to grupa do zadań specjalnych, którą założono w 1977 roku na skutek tragicznych wydarzeń podczas olimpiady w Monachium w 1972 roku.

Wszystkie szczegóły na temat nowych operatorów poznamy podczas imprezy Six Invitational (3-5 lutego 2017 roku), lecz już teraz  scenarzystka R6 Farah Brixi opowiedziała o tym, co zainspirowało autorów podczas tworzenia jednej z postaci. To Ryad Ramírez Al-Hassar, pseudonim Jackal.

– Jackal będzie uosabiał sprawność oddziałów podczas działania na trudnym terenie, ponieważ operator ten specjalizuje się w operacjach wymierzonych w kartele narkotykowe. Jackal przeszedł wyczerpujące szkolenia survivalowe, brał udział w programach taktycznej nawigacji na pustyni oraz specjalistycznych szkoleniach dla nurków bojowych – i to właśnie daje mu przewagę nad przeciwnikami.

Ramírez wyposażony jest w C7E oraz PDW9 w charakterze broni podstawowej, a jego broń dodatkowa to ITA 12S oraz USP40.

Rainbow Six Siege – pierwsze spojrzenie na nową mapę. Witamy na słonecznej Ibizie

Ubisoft informował już wcześniej, kiedy zobaczymy prezentację nowej mapy do Rainbow Six Siege (wszystko przypominamy poniżej). Dzisiaj możemy natomiast zerknąć na teaser miejscówki, która przeniesie graczy na skaliste wybrzeże hiszpańskiej wyspy Ibiza.

Nowa mapa otrzyma nazwę Coastline (Linia Brzegowa) i jest tworzona z myślą o trybach PVP i PVE. Przygotujcie się na nocne bary rozświetlone neonami oraz pozostałości po wieczornych imprezach na wolnym powietrzu, z których słynie Ibiza. Za dnia czekają nas z kolei upały oraz mgliste popołudnie.

Filmik wrzucamy poniżej, a jak zaznaczają deweloperzy, pokazana na nim lokacja to jedynie część tego, co przyniesie ze sobą DLC Operation Velvet Shell. Pamiętajcie, że dodatek wprowadzi również dwóch kolejnych operatorów.

Rainbow Six Siege – nowe DLC Operation Velvet Shell nadciąga

Deweloperzy świętują pierwszy rok rywalizacji w Rainbow Six Siege i wprowadzają nas powolutku w rozgrywki w ramach kolejnego roku. Czekają na nas nowi operatorzy, kolejne mapy i sporo emocji podczas rozgrywek turniejowych.

Ubisoft informuje, że najbliższy nowy dodatek do Rainbow Six Siege został nazwany Operation Velvet Shell. Zostanie on zaprezentowany światu podczas e-sportowej imprezy Six Invitational, która odbędzie się w dniach 3-5 lutego 2017 roku w kanadyjskim Montrealu. Pula nagród w zawodach to 200 tysięcy dolarów i jak zaznacza Ubisoft, to dotychczas największa kasa, o jaką powalczą gracze w Rainbow Six Siege.

Oczywiście nie każdy ma szansę wyjechać na turniej do Montrealu, dlatego pokaz dodatku Operation Velvet Shell będzie transmitowany na żywo np. na kanale Twitch oraz YouTube Ubisoftu.

Co znajdziemy w nowym dodatku? Jak deweloper informował już wcześniej (szczegóły przypominamy poniżej), pierwszy sezon drugiego roku rywalizacji przeniesie nas do Hiszpanii. Wraz z nim pojawi się nowa mapa oraz dwójka nowych operatorów. Wszystko mamy dostać już w lutym.

Polscy antyterroryści oraz mapa w Rainbow Six Siege!

Już w grudniu zeszłego roku Ubisoft podał trochę konkretów na temat drugiego roku rywalizacji w Rainbow Six Siege, które szczególnie cieszą, ponieważ mamy w nich duży polski akcent.

W Roku 2 Drużyna Tęcza zostanie wysłana do Hiszpanii, Hongkongu, Polski i Korei Południowej. Dla tych regionów pojawią się cztery nowe mapy i 8 nowych operatorów z zupełnie nowych oddziałów antyterrorystycznych. Zgodnie z podanym poniżej programem Rok 2 tradycyjnie będzie składał się z czterech sezonów, a w każdym z nich wprowadzimy jedną darmową mapę i dwóch nowych operatorów – tłumaczy deweloper na oficjalnej stronie Rainbow Six Siege.

Pierwsi dwaj nowi operatorzy zostaną wprowadzeni do gry w lutym 2017 roku, kolejni w maju, a ci z Polski pojawią się w grze w sierpniu, wraz z rozpoczęciem trzeciego sezonu Rainbow Six Siege.

Rainbow Six Siege
Rainbow Six Siege

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet