Quantum Break na PC pod ostrą krytyką. Powód?

Mogłoby się wydawać, że ogłoszenie Quantum Break na blaszaki to świetna wiadomość, ale…

… nie wszystkim jest w smak, że tytuł nie będzie ekskluzywną produkcją na Xboksa One. Według początkowych zapowiedzi, Quantum Break miało pojawić się jedynie na konsoli Microsoftu, lecz jak wczoraj zapowiedziano, tytuł wyjdzie także na PC.


Taka informacja wywołała oburzenie niektórych posiadaczy Xboksa One, którzy dali upust emocjom na Twitterze, rozpoczynając interesującą rozmowę z Philem Spencerem. Zaczęło się od tego, że jeden z graczy napisał, że ze smutkiem anulował zamówienie przedpremierowe na Quantum Break, ponieważ nie było wcześniej mowy o wersji PC. Spencer na pewno był zaskoczony takim stwierdzeniem: Anulowałeś pre-order tylko dlatego, że ktoś inny będzie mógł zagrać w ten tytuł na Windows?

Niezadowoleni z decyzji o wydaniu Quantum Break na PC zaznaczają, że skoro ekskluzywne tytuły na XOne przestają być ekskluzywne, to po co w ogóle kupować tę konsolę. Niektórzy zapewne kupili ją tylko ze względu na określone gry, niedostępne na innych platformach. Zarzucono również Microsoftowi, że nie skupia już takiej uwagi na posiadaczach Xboksa One, jak robił to po premierze konsoli. Spencer oczywiście broni stanowiska firmy, lecz co innego mu pozostało?

Was też zagotowała ta decyzja czy jest Wam zupełnie obojętne, że pecetowcy również pograją?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Michał Zieliński

    Mają rację, również kupiłem xboxa dla tytułów ekskluzywnych i zostałem po części z wykastrowanym magnetowidem potrafiącym to samo co PC. M$ grzebie swoją konsolę wydając gry jednocześnie na kilka platform, bo nie daje ŻADNEGO powodu aby kupić xboxa

    • planetagracza

      Nie to żebyśmy bronili MS, ale poniekąd firma daje wybór “możesz zagrać w te same gry na konsoli lub PC” – od Ciebie zależy na którym sprzęcie wolisz grać. Aczkolwiek nie da się ukryć, że faktycznie zakup konsoli, o ile oczywiście masz w przypadku Quantum Break mocnego PC, mija się z celem.

21 Shares
Share21
+1
Tweet