Nowa gra twórców Alan Wake, Max Payne i Quantum Break wkrótce zostanie ujawniona

Remedy Entertainment wypuszcza filmik… zapowiadający kolejny filmik.

Fiński deweloper zamierza ujawnić wkrótce nową grę, o czym dowiedzieliśmy się z materiału z Samem Lake’iem, dyrektorem kreatywnym studia, w roli głównej.

Zwiastun zapowiadający ujawnienie projektu nie zawiera niestety żadnych jednoznacznych wskazówek, o jaką konkretnie grę może chodzić. Zapewne wielu fanów produkcji od Remedy Entertainment chciałoby Alan Wake 2, choć wybuchowość trailera może wskazywać raczej na coś pokroju Max Payne.

Czekamy z niecierpliwością na zwiastun nowej gry a Wy piszcie, czego oczekujecie po nowej grze od Finów.

Alan Wake 2 powstanie? Microsoft nie ma nic przeciwko

Przez długi czas sądziliśmy, że gigant z Redmond jest nieprzychylny powstaniu Alan Wake 2. Jednak jak wynika z wypowiedzi Phila Spencera dla serwisu Stevivor, sprawa wygląda trochę inaczej lub o prostu stanowisko firmy nagle się zmieniło.

Spencer zapytany o Alan Wake 2 odpowiada, że to po prostu deweloper, czyli Remedy Entertainment, musi chcieć zrobić tę grę. Ciekawe jest to, że w przeszłości wspomniane studio zorganizowało pokaz Alan Wake 2 i przedstawiło swój pomysł na tytuł Microsoftowi, lecz wówczas gra nie spotkała się z zainteresowaniem.

Kto wie, może ostatecznie Microsoft da zielona światło dla produkcji i Alan Wake 2 w końcu stanie się faktem. Poniżej przypominamy prototypowy gameplay z dwójki, który już w zeszłym roku pojawił się w sieci. Kto by zagrał?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.