Hit cenionych deweloperów zniknął z Xbox Game Pass i Steam. Twórcy odpowiadają

Xbox Game Pass i Steam - nagle zniknęła ceniona produkcja
Newsy PC Xbox Series XOne

To, że Quantum Break zniknie z Xbox Game Pass, było wiadome już od jakiegoś czasu. Zaskoczeniem jednak jest usunięcie gry ze Steam. Co się z nią stało?

No i jak tu żyć? Chcesz sobie pograć w grę, a tej nagle… nie ma! I to zarówno w wersji na Steam (oczywiście nie dla osób, które zakupiły ją już wcześniej), jak i w ofercie Xbox Game Pass. Sytuacja może początkowo wydawać się dziwna, ale jest na nią bardzo prosta odpowiedź i zapewne wszystko niebawem skończy się pozytywnie.

Tytułem, o którym mówię, jest Quantum Break, czyli dość popularna gra akcji oparta na wyjątkowej konwencji połączenia gry wideo i serialu z aktorami. Pozycja od Remedy Entertainment przyjęto raczej ciepło, choć brakowało zachwytów. Chyba wiele osób spodziewało się jednak czegoś więcej po uznanych twórcach serii Max Payne czy Alana Wake’a. I, co ciekawe, nowa sytuacja jak żywo przypomina to, co niegdyś spotkało grę z pisarzem zmagającym się z potworami swojego kryzysu.

Alana Wake’a również kiedyś na krótko wycofano. Winę za taki stan rzeczy ponosiły licencje. Tytuł zawierał w sobie nie tylko lokowanie produktów, ale również znane piosenki. Kupowanie licencji na ich wykorzystanie z reguły nie jest określone jako “na zawsze”. Raz na jakiś czas twórcy muszą się zdecydować na jej odnowienie (albo i nie). Oficjalnie Remedy przyznało już, czemu Quantum Break zniknęło z Xbox Game Pass i Steam.

Nie martwcie się, Quantum Break wróci do Game Passa! Zostało tymczasowo usunięte z powodu wygasłych licencji, które były w trakcie odnawiania. Damy wam znać, jak tylko wróci.

informuje Remedy na Twitterze

No i proszę – jeszcze wróci! Twórcy napisali w komunikacie jedynie o wersji na XGP, ale zgaduję, że chodziło im także o edycję na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie