Gigantyczne kolejki w Poznaniu! Tysiące ludzi w stolicy Wielkopolski

Pyrkon wystartował. Gigantyczne kolejki na ulicach w Poznaniu
Wiadomości

Już dziś w Poznaniu rozpoczął się kolejny Pyrkon, czyli festiwal dla miłośników fantastyki, książek, komiksów i wszystkiego, co związane jest z wyjątkowym obliczem popkultury. Na ulicach miasta zagościły tysiące osób, które od rana ustawione były w kolejce do wejścia.

Poznań stolicą fantastyki. Czas na Pyrkon

Jak co roku nadszedł czas na rozpoczęcie kolejnej edycji gigantycznej imprezy dla fanów fantastyki i nie tylko. Dokładnie dziś, czyli 14 czerwca rozpoczął się Pyrkon. Impreza jest jedną z największych w Europie, a w ubiegłym roku odwiedziło ją ponad 52 tysiące osób. Czy tym razem uda się pobić ten wyśrubowany wynik? Sądząc po kolejkach, na brak odwiedzających organizatorzy nie będą narzekać.

Festiwal fantastyki to nie tylko zwiedzający, lecz również masa wystawców i wydarzeń towarzyszących. W tym roku w programie znajdziemy m.in. strefę tatuażu, strefy tematyczne (np. LEGO, gry wideo, komiksy, książki) czy masę konkursów i spotkań z ciekawymi goścmi. Ważnym elementem wydarzenia są też prelekcje, na które zapisy ruszyły już jakiś czas temu.

Twórcy chwalą się liczbami. Tym razem impreza to:

  • Ponad 1500 punktów programu
  • Powierzchnia targowa wynosząca 75000 metrów kwadratowych
  • Ponad 300 wystawców
  • Całodobowy games room
  • Wystawy, sceny plenerowe
  • Wioski miłośników poszczególnych uniwersów
  • Maskarada
  • …i wiele innych!

Tegoroczny Pyrkon potrwa do 16 czerwca, czyli do najbliższej niedzieli. Kto z was wybrał się do Poznania i zameldował się już na najnowszej edycji imprezy?

Źródło: internet/Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie