Kontrowersyjna reklama Pyrkonu wywołała burzę w sieci

Takiego filmiku promującego polską imprezę związaną z fantastyką i grami z pewnością dawno nie było.

W przypadku tego rodzaju materiałów, zdania są jak zwykle podzielone. I to właśnie dlatego, jest ostatnio głośno o samej imprezie. Jedni twierdza, że filmik w mocno stereotypowy sposób obchodzi się z kobietami, drudzy z kolei nie widzą w tym nic dziwnego. Czy jednak organizatorzy imprezy nie przesadzili? Oto jak komentują całą sprawę:

Organizatorzy Festiwalu Fantastyki Pyrkon nie popierają seksizmu ani nadmiernego epatowania erotyzmem. Równouprawnienie jest zasadą, którą stosujemy na co dzień, a sam Festiwal i jego organizatorzy bardzo mocno wspierają udział kobiet w społeczności zgromadzonej wokół fantastyki. Poprzez film chcieliśmy promować akcję rozdawania unikatowych kości do gry. Spot miał pokazać nasze hobby, zestawiając je z codzienną czynnością, jaką jest kąpiel i nawiązać do uczucia relaksu jakiego przy nim doświadczamy. Ubolewamy, że przesłanie klipu rozmyło się i w przyszłości dołożymy wszelkich starań, by nasze intencje były bardziej czytelne i przekazane w inny sposób. Mamy nadzieję, że jeżeli utraciliśmy Wasze zaufanie, to odzyskamy je udanym Festiwalem – czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku organizatora.


Sama zainteresowana, czyli aktorka Marta Ciesielska przyznała, że dla niej była to świetna zabawa i wcale nie czuje się uprzedmiotowiona. A Wy co sądzicie o takiej promocji Pyrkonu?

Zobacz reklamę Pyrkonu:

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • rafał

    Nie rozumiem, dlaczego ten klip wzbudził tyle kontrowersji. Przyczepiłbym się raczej do jego wykonania. Nie jest to wielkie dzieło, krótko mówiąc ;-P

1 Shares
Share1
+1
Tweet