PUBG: nowa mapa mała i “szybka”. Zobaczcie, jak wygląda

Twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds dziękują graczom za rok spędzony w grze i tym samym prezentują nową, najmniejszą dotąd mapę. Będzie tropikalnie.

Twórcy PUBG dziękują społeczności i przedstawiają tropikalną mapę

Niemal rok temu PlayerUnknown’s Battlegrounds pojawił się we wczesnym dostępie na platformę PC. W międzyczasie tytuł zyskał rangę światowego fenomenu, który otacza ogromna, fanowska społeczność. To, jak dobrą grą jest PUBG i jak dobrze został odebrany sprawiło, że tytuł zadebiutował w końcu także na konsoli Xbox One i systemach mobilnych (Android oraz iOS). W najnowszym wideo PUBG Corps, CEO firmy Brendan Greene dziękuje fanom za wsparcie i w towarzystwie producenta wykonawczego – C.H. Kim, prezentuje, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej, nowej mapie.

Dżungla: nowa mapa PUBG już w kwietniu

Nowa, tropikalna mapa, ma pojawić się na serwerach testowych już z początkiem kwietnia. Obejmuje ona teren 16 kilometrów kwadratowych i jest tym samym najmniejszą z dotychczasowych map (poprzednie pokrywały 64 kilometry kwadratowe). Greene argumentuje tak małą mapkę tym, że przez zmniejszenie terenu gracz powinien poczuć większą intensywność i prędkość rozgrywki. Faktycznie, gameplay może nabrać tempa, biorąc pod uwagę, że liczba graczy na mapach nie ulegnie zmianie, a same mecze, przez wzgląd na ograniczony teren, będą trwać krócej. Prócz mało sprecyzowanej daty (początek kwietnia) nie dostaliśmy odpowiedzi na pytanie, kiedy mapa pojawi się na Xboksie oraz urządzeniach mobilnych.

Galeria zdjęć mapy dżungla w PUBG

Plany PUBG na 2018 – co jeszcze nas czeka w tym roku

Z początkiem tego miesiąca pisaliśmy także o innych planach twórców Playerunknown’s Battlegrounds. Tropikalna mapa ma być pierwszą nowością w tym roku. Później czekać nas będzie kolejna mapa, tym razem normalnych już rozmiarów, to jest 8×8 kilometrów, a także standardowo mnóstwo nowych broni i pojazdów. Całe wideo, w którym deweloperzy prezentują kwietniową nowość, możecie obejrzeć poniżej.


Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić, jak gra się w PUBG na telefonie, sprawdźcie ten wpis, a w międzyczasie dajcie znać w komentarzach pod postem, czy pomysł z czterokrotnie mniejszą mapką przypadł Wam do gustu.

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.