PUBG – zobaczcie nową mapę, poznajcie nadchodzące atrakcje

Dobra passa Playerunknown’s Battlegrounds dalej trwa. Właśnie opublikowano wieści o dwóch nowych mapach na 2018 rok. Ale to nie wszystko. Czeka nas też lepsza grafika, skiny do broni oraz system emotek.

Twórcy Playerunknown’s Battlegrounds mają na ten rok jeszcze wiele planów. Już w przyszłym miesiącu czeka nas porcja nowego kontentu. W swoim obszernym poście na blogu PUBG, Brendan Greene ze szczegółami opisuje, czego możemy się spodziewać. Plany rozwoju dostarczają wielu informacji dotyczących przyszłości PUBG, które za chwilę wymienimy, jednak najważniejszą wieść należy zapowiedzieć teraz: już w kwietniu dostaniemy nową mapę!

PUBG  – nowa mapa w dżungli

Informacja o nowej mapie, to zawsze dobra informacja. Jednak uśmiech może nieco spełznąć w ust, gdy dowiemy się, że rozmiary tej nadchodzącej to jedynie 4×4 kilometry, co czyni ją czterokrotnie mniejszą niż chociażby Miramar. Jednak zabieg taki jest celowy – producenci chcieli nieco poeksperymentować z rozgrywką i zobaczyć, jak będzie ona wyglądała na mniejszym terenie. Nowa mapa wyląduje wprawdzie w kwietniu, ale dopiero na serwerach testowych. Na oficjalny jej wypust będziemy musieli jeszcze chwileczkę poczekać.

Tak będzie wyglądała nowa, najmniejsza dotąd mapa w PUBG.

PUBG – plany na 2018 to także kolejna mapa…

… i ta ma być już większa, bo o obszarze 8×8 km, a to czyni ją identyczną w skali do Miramar i Erangel. Również ta mapa trafi najpierw na serwery testowe, aby gracze mogli pomóc w jej usprawnieniu. Kiedy jednak to nastąpi, tego w poście na blogu nie znajdujemy.

Brendan Greene pisze także o planach na nowy tryb, jednak póki co nie zdradza więcej szczegółów. W podobnym, minimalistycznym tonie nadmienia też o wdrożeniu nowych pojazdów i broni, posługując się przy tym poniższym obrazkiem:

Emotki i więcej personalizacji w PUBG

Mówi się, że jak Cię widzą, tak Cię piszą, a gry sieciowe bardzo mocno przywiązują wagę do tego powiedzenia. Stąd też plany deweloperów na wprowadzenie nowych opcji, pozwalających graczom wyrazić siebie jeszcze bardziej. Emote System – jak nazwano nadchodzącą nowość, ma pozwolić na zachowywanie się naszego awatara w wybrany przez nas sposób np. drwiący. No i naturalnie nie możemy zapomnieć o nowych skinach do spadochronów. Tak, nowe skiny do spadochronów będą.

Lepsza grafika, dźwięk i wydajność w PUBG

Wraz z walką z cziterami, trwa walka z optymalizacją PUBGa. Twórcy zapowiadają przerobienie grafiki, by cieszyła jeszcze bardziej i obciążała system dużo mniej. Podobne porządki mają czekać udźwiękowienie. Inaczej brzmieć będą przejeżdżające auta oraz to, jak przebieramy nogami podczas biegu.

Zmiany dotkną także grafikę.

Strategia PUBG na 2018 opisana powyżej to nie wszystko. Więcej informacji dostaniemy w ciągu kolejnych miesięcy, ale już te, które właśnie poznaliśmy, powinny mocno ucieszyć graczy. Ciekawi jesteście tej nieco klaustrofobicznej mapy? Bo my tak!

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.