PSP - konsola na tle PlayStation

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS Store na PSP się zamyka, ale nie wszystko stracone. Gry dalej kupimy, tylko że na innych konsolach

Sklep PS Store na PSP kończy żywot, ale okazuje się, że gry z konsoli nadal kupimy. PlayStation zadbało o przedłużenie dostępności klasyków.

Jakiś czas temu ogłoszono, że posiadacze PlayStation Portable utracą dostęp do sklepu PS Store. Oznaczałoby to, że ponad 30 gier zniknie ze sprzedaży i gracze nie będą mogli legalnie ich zgarnąć. Okazuje się, że Sony wyraziło się trochę niejasno. Jak donosi serwis Kotaku, nadal będzie można zaopatrzyć się w klasyki z PSP.

Owszem, PS Store na tym sprzęcie ostatecznie się zamyka. Okazuje się jednak, że gry z pierwszego mobilnego PlayStation będą dalej sprzedawane w sklepach PlayStation 3 i PS Vita. Oczywiście niemożliwe stanie się kupowanie zawartości w wewnętrznych sklepach gier z PlayStation Portable.

Doniesienia wskazują, że wzmianka o kontynuowaniu sprzedaży gier z PSP na innych platformach pojawiła się na stronie Sony dopiero 28 czerwca. Być może firma podjęła taką decyzję w ostatniej chwili. Jeśli spojrzymy na liczne słowa krytyki kierowane w wydawcę przez graczy, jest to bardzo możliwe.

A co się stanie jeśli sklepy PS3 i PS Vita również się zamkną? Cóż, wtedy utracimy dostęp do gier z powyższych platform bezpowrotnie. No chyba, że Sony zdecyduje się na udostępnienie ich na PS4 lub PS5. Aktualnie możemy tylko gdybać.

Niemniej jeśli chcecie ograć jakieś tytuły z PlayStation Portable, nadal będziecie mieć taką możliwość. Oczywiście jeśli posiadacie jedną ze starszych konsol Sony. Lepsze to niż nic.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się