PS5 – znamy oficjalne wyniki sprzedaży konsoli. Sony pobiło rekord branży

0 komentarzy

W końcu poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży PS5. Sony ustanowiło nowy rekord przychodów w branży i osiągnęło wielki sukces.

Nowe konsole wbiły się w rynek z wielkim hukiem i rozchodzą się w rekordowym tempie. PlayStation 5 jest praktycznie nie do dostanie, Xbox Series mają podobny problem, a sytuacja nie ulegnie poprawie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Do tej pory szacowania odnośnie sprzedaży nowej konsoli Sony były bardzo korzystne dla Japończyków i w końcu poznaliśmy oficjalne dane. W trakcie podsumowania finansowego producent zdradził, że PS5 rozeszło się już w 4.5 miliona sztuk. Poprzednia generacja PlayStation osiągnęła podobny wynik, ale Sony chce przebić sprzedaż PS4 w tym samym okresie do końca marca.

Firma pobiła jednak pewien bardzo istotny rekord. Sony zanotowało 22.74 miliarda dolarów przychodów w ciągu zeszłego roku, co jest nowym rekordem w całej branży gier wideo. W samym zeszłym kwartale przychód wyniósł prawie 8.5 miliarda dolarów.

Z innych ciekawych informacji warto wspomnieć, że PlayStation Plus ma już 47.4 miliona subskrybentów, czyli aż 8.6 miliona więcej względem zeszłego roku. Dodatkowo w zeszłym kwartale sprzedano 18.4 miliona gier first party na PS5 i PS4.

Sony może więc pochwalić się kilkoma wielkimi osiągnięciami. Premiera PlayStation 5 to bez wątpienia ogromny sukces.

Jeśli interesuje Was pełne podsumowanie wyników firmy, to użytkownik ArmGunar przygotował bardzo obszerny wpis na forum ResetEra na ten temat.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się