Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 – ważna zmiana w Remote Play. Dodatkowo Sony rezygnuje z PS Messages

Sony potwierdziło, że PS5 będzie wspierało Remote Play, jednak z jednym warunkiem. Dodatkowo firma postanowiła skasować jedną ze swoich aplikacji.

Choć funkcja Remote Play nie jest specjalnie popularna w naszym kraju, to na całym świecie korzysta z niej bardzo szerokie grono osób. Możliwość streamowania rozgrywki na swój telefon czy komputer to naprawdę wygodne opcja i trudno się dziwić Sony, że nie zamierza z niej rezygnować.

Remote Play powróci na PS5, choć będzie posiadało jedno, spore ograniczenie. Rozdzielczość rozgrywki w ramach usługi będzie zablokowana na 1080p. Oznacza to, że konsola nie pozwoli na strumieniowanie obrazu w 2K albo 4K.

Źródło: Twisted Voxel

Nie wiadomo, czy kolejne aktualizacje nie wprowadzą wyższych rozdzielczości, ale póki co będziemy musieli zadowolić się FullHD. Choć w przypadku większych ekranów może to stanowić pewien kłopot, to na telefonach taka rozdzielczość powinna być w zupełności wystarczająca.

Dodatkowo Sony potwierdziło, że zamierza zrezygnować z PS Messages. Program działa dość przeciętnie i nie jest specjalnie popularny, więc jego dalsze wsparcie raczej nie ma sensu. Aplikacja zostanie skasowana w październiku.

Od tego czasu sekcja wiadomości będzie zaimplementowana w oficjalnej apce PlayStation. To zdecydowanie zmiana na plus, bowiem mało komu widzi się instalowanie dodatkowych aplikacji do każdej z funkcji PSN.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się