PS5 złamane. Haker pokonał zabezpieczenia Sony

Konsola PlayStation 5 z kontrolerem DualSense w odbiciu czerwonego światła.
PS5

Znany haker pochwalił się na Twitterze zdjęciem, wskazującym na to, że udało mu się złamać zabezpieczenia PS5. Nie chce on jednak wyjaśniać szczegółów swojej metody.

PS5 złamano. A przynajmniej na to wskazują najnowsze doniesienia hakera znanego jako theflow.

Haker złamał zabezpieczenia PS5

Haker znany w internecie jako theflow kojarzony jest w tym środowisku głównie za sprawą swoich „dokonań” związanych z konsolami od Sony. Do tej pory udało mu się złamać zabezpieczenia PSVita oraz przyczynił się do złamania PS4.

Być może właśnie dokonał prawdziwego „przełomu” w swojej karierze. Na Twitterze pochwalił się zdjęciem przedstawiającym menu debugowania w najnowszej konsoli od Japończyków. Wskazuje to na istotne obejście zabezpieczeń – tryb deweloperski dostępny jest zazwyczaj wyłącznie w deweloperskich wersjach sprzętu.

Niestety nie wiemy nic więcej na temat wspomnianych zabezpieczeń oraz metody, jaką posłużył się haker. Dlatego też ciężko mówić w tym przypadku o szczegółach. Co więcej, sam theflow przyznał, że nie zamierza nic więcej w tej sprawie wyjaśniać.

Ma to sens, bo prawdopodobnie haker poinformuje o exploicie samo Sony. Firma, podobnie zresztą jak inni technologiczni giganci, oferuje dość pokaźne nagrody za jakiekolwiek informacje dotyczące luk w zabezpieczeniach. Być może dopiero po załataniu wspomnianej luki zdobędziemy więcej szczegółów na ten temat. Na razie czekamy na ruch Sony.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie