PS5 będzie droższe, a co z konsolami Xbox? Microsoft komentuje

PS5 z wyższą ceną, z co z Xbox? Microsoft komentuje
Newsy PS5 Xbox Series

Microsoft postanowił zareagować na niedawną podwyżkę ceny PS5. Firma składa tym samym obietnicę na najbliższy czas, więc fani nie mają się czego obawiać.

Wcześniej w tym roku Sony zostało zapytane o możliwą podwyżkę ceny PS5. Firma w zasadzie nie za bardzo ustosunkowała się do tej kwestii i w sprytny sposób wyminęła odpowiedź na pytanie. Wczoraj stało się jasne, czemu to zawdzięczamy. Otóż oficjalnie cena konsoli PlayStation 5 ma być teraz wyższa. Mimo wszystko specjaliści uważają, że nie wpłynie to na sprzedaż konsoli.

Serwis Windows Central zapytał Microsoft o stosunek firmy do niedawnego posunięcia Sony. W końcu skoro PlayStation drożeje, czemu Xbox również miałby nie kosztować więcej? Sony zwala winę za taki stan rzeczy przede wszystkim na inflację, która w zasadzie dotyczy każdego. Najwyraźniej Microsoft był przygotowany na taką ewentualność.

Stale oceniamy naszą działalność, aby zaoferować naszym fanom wspaniałe opcje gier. Sugerowana cena detaliczna Xbox Series S pozostaje na poziomie 299 dolarów (250 funtów, 300 euro) Xbox Series X to 499 dolarów (450 funtów, 500 euro).

– wyjaśnia Microsoft w komunikacie dla Windows Central

Gigant z Redmond dał tym samym do zrozumienia, że nie będzie wyższej ceny Xboksów. To, rzecz jasna, dotyczy tylko najbliższego czasu i raczej nie warto traktować rewelacji jako pewnika na przyszłość. Sytuacja gospodarcza na świecie drastycznie się zmienia. Wciąż istnieje spora szansa, że nowe modele Xbox w przyszłości będą kosztować więcej.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie