Wzrost cen PS5 wpłynie na sprzedaż? Analityk nie ma wątpliwości

PS5 w nowej wersji niedługo? Sony może szykować zapowiedź
Newsy PS5

PlayStation oficjalnie podniosło ceny PS5 w wielu regionach, w tym w Europie. Znany analityk wypowiedział się na temat ewentualnego wpływu podwyżki na sprzedaż sprzętu.

Piers Harding-Rolls z Ampere Analysis uważa, że choć wielu graczy nie ucieszy się z decyzji Sony, decyzja producenta nie wpłynie na wyniki urządzenia. PlayStation 5 ma sprzedawać się praktycznie tak samo, jak teraz.

Uważamy, że niektórzy konsumenci, którzy bezskutecznie próbowali kupić PS5 lub oszczędzali na zakupie konsoli w momencie podwyżki ceny, będą rozczarowani, jednak wysoki popyt na urządzenie Sony oznacza, że wzrost ceny o około 10% na większości rynków będzie miał minimalny wpływ na sprzedaż konsoli. Oczekujemy, że prognoza sprzedaży PS5 przez Sony pozostanie niezmieniona.

– powiedział Piers Harding-Rolls z Ampere Analysis
Źródło: VideoGamesChronicle

Harding-Rolls odniósł się też do ewentualnej podwyżki cen konsol Xbox Series. Jego zdaniem nie ma na razie żadnych przesłanek mogących wskazywać, że Microsoft zdecyduje się na ten sam ruch, co PlayStation. Co więcej, Zieloni mogą wykorzystać zagrywkę konkurencji do wzmocnienia swojego marketingu bazującego na wysokiej wartości produktów oferowanych w stosunkowo niskich cenach.

Na tym etapie nic nie wskazuje na to, że Microsoft podniesie ceny konsoli z serii Xbox. Niewątpliwie Microsoft wykorzysta podwyżkę Sony, aby wypchnąć swoje przesłanie „wartości”, zwłaszcza wokół Xbox Series S, Game Pass i oferty All Access w okresie świątecznych zakupów. W związku z tym, ten ruch daje pewną przewagę Microsoftowi.

Na ten moment nie jest pewne, czy wprowadzona przez Sony podwyżka zostanie z nami na stałe. Nie zanosi się jednak, aby cena PS5 wróciła zbyt szybko do stanu z chwili premiery.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie