Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 wykorzysta te pomysły? Ujawniono prototypy pada do PlayStation 4

DualShock 4 mógł wyglądać zupełnie inaczej i jeśli chcecie zobaczyć rozważane przez Sony pomysły, zerknijcie na poniższą grafikę. Kto wie, czy przy PS5 któregoś z nich nie wykorzysta w ulepszonej formie.

Podczas Game Developers Conference 2019 ujawniona została niezła ciekawostka dla wszystkich fanów marki PlayStation. Podczas jednej z prezentacji pokazano grafikę prezentującą prototypy/pomysły na kontroler DualShock 4.

Czy Sony powróci do któregoś z pomysłów przy PS5?

Jak możecie zobaczyć na poniższym obrazku, wczesne wersje pada do PlayStation 4 były naprawdę różne, choć nie można tutaj mówić o tym, że Sony chciało w jakiś sposób zaszaleć względem formy kontrolera. Zazwyczaj mamy tutaj odniesienia do wcześniejszych konstrukcji pada, a największymi innowacjami odznaczał się model z analogami umieszczonymi powyżej krzyżaka i czterech przycisków oraz ten, który przypomina kontroler od Wii U. Umieszczono w nim sporych rozmiarów panel/ekran (zapewne dotykowy), co znacznie zwiększało gabaryty urządzenia.

PlayStation 4 – wczesne wersje pada do konsoli.

Ostateczna forma pada DualShock 4 pojawiła się w sprzedaży wraz z konsolą PlayStation 4 w roku 2013 i chyba sami przyznacie, że słusznie wybrano. Ciekawe jednak, jak Sony zachowa się odnośnie PS5 i czy nie powrócą pomysły z większym kontrolerem wyposażonym choćby w ekran dotykowy, wyświetlający dodatkowe funkcje podczas grania. Oczekujecie takich bajerów, czy liczycie raczej na konstrukcję zbliżoną do obecnego pada?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%