PS5 vs Xbox Scarlett – deweloperzy wskazują, która konsola mocniejsza


W sieci wylądowały kolejne niepotwierdzone informacje na temat tego, która z nadchodzących konsol ma dysponować większą mocą. Wygląda na to, że PS5 będzie pod tym względem lepsze od Xbox Scarlett.

W zeszłym tygodniu przytaczaliśmy wypowiedź dziennikarza z Game Informer, który twierdził, że według pogłosek przed konferencją Microsoftu na E3, PS5 jest potężniejsze niż Project ScarlettDziennikarz dopytywany o to, skąd wzięły się takie pogłoski i gdzie je usłyszał, odpowiedział, że to info od deweloperów, którzy tworzą gry na nowe konsole. Teraz podobne słowa wypowiada kolejna osoba zaznajomiona z branżą.

“PlayStation 5 mocniejszą konsolą niż Xbox Scarlett”

Colin Moriarty, były dziennikarz IGN, podsumował konferencję Microsoftu w podcaście Opposition Research. Powiedział wówczas: Andrew Reiner z Game Informer mówił o tym niedawno i ja również słyszałem, że nowe PlayStation jest bez dwóch zdań mocniejsze od Project Scarlett. Moriarty dodał, że oczywiście nie ma pojęcia, czy to rzeczywiście prawda. I znowu pytanie – gdzie to słyszał? Od deweloperów, którzy posiadają devkity PS5 oraz Xbox Scarlett i znają specyfikacje obu konsol.

Mamy już zatem dwa podobne głosy w tej sprawie, lecz prawdę mówiąc, nie ma co przesądzać na ich podstawie, jak ostatecznie wypadną oba sprzęty. Dopóki nie zobaczymy oficjalnej i pełnej specyfikacji technicznej konsol, wszystko traktujemy z przymrużeniem oka.

Przypominamy, że zarówno nowy Xbox, jak i next-gen od Sony, mają nam zapewnić rozdzielczość 8K, ray tracing czy bardzo szybkie dyski SSD. Była również mowa (oficjalnie) o płynności 120 fps-ów, lecz do tego info podchodzimy z dużym dystansem, ponieważ może chodzić jedynie o mniejsze gry indie lub remastery.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.