Gry z PS3 na PlayStation 5. Temat powraca przez trofea

Gry z PS3 na PlayStation 5. Temat powraca przez trofea
PS3 PS4 PS5

Dość dziwaczna sytuacja miała miejsce u graczy PS5. Trofea gier z PS4 zamieniły się w trofea z PS3. Błąd naprawiono, ale czy to faktycznie był „tylko” błąd?

Fani wierzą, że to kolejny dowód w sprawie rozszerzenia wstecznej kompatybilności PS5 na gry z ery PS3.

Trofea z PS3 zamiast PS4 w PS5

Jakkolwiek pokracznie powyższy śródtytuł by nie wyglądał – idealnie oddaje istotę tego, co ostatnie się stało. A stało się dość sporo, bo nadzieje fanów na wsteczną kompatybilność gier z PS3 ponownie rosną. Minionej nocy doszło do zastanawiającego błędu.

Użytkownicy PlayStation 5 mogli odkryć, że wszystkie ich osiągnięcia w grach z PS4… zniknęły. Zamiast nich pojawiły się nowe osiągnięcia, bez tytułów gier, ale za to z logo PS3 w miejscu, gdzie powinien być właśnie znak „czwórki”. To o tyle zaskakujące, że wszelkie trofea w grach z obecnej generacji wyglądały normalnie.

Czy ktoś jeszcze widzi coś naprawdę dziwnego w PSN? Wszystkie wstecznie kompatybilne gry PS4, w które grałam, są oznaczone jako gry z PS3 z 0% przejścia zarówno na mojej konsoli PS5, jak i w aplikacji PS App! Tylko gry PS5 są wyświetlane poprawnie! Wtf?!

N7 Niki na Twitterze

To już kolejny raz, gdy Sony rozgrzewa nadzieje fanów na poszerzenie wstecznej kompatybilności. Wcześniej w PS Store dało się zauważyć dostępne gry z PS3 wraz z cenami. Ponadto sporo mówiło się o nowym patencie firmy właśnie na uruchamianie starszych tytułów na najnowszej generacji sprzętu. Fani na Reddicie mają nadzieję, że to wszystko do czegoś prowadzi, a nie jest kolejnym błędem.

Zdjęcie główne: Declan Jewell/Wikimedia Commons CC BY 2.0

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie