PlayStation - PS3, PS5 i PS2

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation robi krok w kierunku rozbudowy wstecznej kompatybilności PS5

PlayStation może szykować się do zwiększenia bazy gier dostępnych we wstecznej kompatybilności. Tak sugeruje najnowszy patent pracującego dla Sony Marka Cerny’ego.

Jak zauważył Shaun McIlroy, na stronie USPTO pojawił się patent zarejestrowany na Marka Cerny’ego, który dotyczy wstecznej kompatybilności. Dokument jasno sugeruje, że Sony wciąż rozważa rozszerzenie bazy wstecznie kompatybilnych gier o generacje konsol starsze niż PS4 i rozwiązało część problemów z tym związanych. Można mieć więc nadzieję, że PlayStation szykuje wsparcie wybranych tytułów z ery PS1, PS2 i może nawet PS3 – choć ta ostatnia konsola mogłaby być dość problematyczna jeśli chodzi o wsteczną kompatybilność.

Patent mocno nabiera na znaczeniu jeśli zwrócimy uwagę na rzekome plany Sony co do PS Plus. Firma podobno chce oferować w Plusie tytuły ze swoich starszych konsol, w tym właśnie PS1, PS2 i PS3. Jeśli nie byłyby one grywalne przez streaming, to być może w grę wchodziłaby właśnie wsteczna kompatybilność. To jednak nic pewnego.

Pamiętajcie, że patent nie musi od razu oznaczać wprowadzenia technologii. Większość takich planów przygotowywanych przez chociażby Sony nie doczekuje się nigdy realizacji. Niemniej o rozwoju wstecznej kompatybilności na PS5 plotkuje się od bardzo dawna.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się