PS5 z funkcją “podglądania” gier. Patent potwierdza słowa Cerny’ego

PS5 otrzyma prawdopodobnie przydatną funkcję, która pozwoli podejrzeć wydarzenia w grach (lub stan rozgrywki/szczegóły misji) bez konieczności uruchamiania danej produkcji. 

Niedawna prezentacja specyfikacji PS5 pozostawiła niedosyt, a to dlatego, że zamiast oczekiwanego show otrzymaliśmy pełen technicznych szczegółów wykład, w którym Mark Cerny (główny architekt next-gena) poruszył co prawda bardzo ważne kwestie, lecz… cóż. Nadal nie wiemy, jak wygląda PlayStation 5, nie zobaczyliśmy oficjalnie kontrolera, ani nie poznaliśmy funkcji sprzętu, a Sony przecież wspominało, że ma w zanadrzu takie nowości, które nas zaskoczą. Możliwe, że o jednej z nich wspomina patent, który Japończycy zarejestrowali w zeszłym tygodniu.

PS5 pokaże, “co jest grane”, bez włączania gry?

Patent przedstawia funkcję interaktywnego interfejsu, która prawdopodobnie będzie na wyposażeniu systemu PlayStation 5. O czymś takim wspominał w zeszłym roku Mark Cerny podczas rozmowy z redaktorem serwisu Wired. Przypominamy ten fragment poniżej:

Bez względu na to, które części gry zdecydujesz się zainstalować, będziesz mógł być ze wszystkim na bieżąco dzięki całkowicie odnowionemu interfejsowi użytkownika. Główny ekran PS4 czasami wydaje się zamrożony w bursztynie; możesz zobaczyć, co ostatnio zrobili Twoi znajomi, a nawet tytuł, w który mogą obecnie grać, ale bez uruchomienia danego tytułu nie ma sposobu, aby się dowiedzieć, jakie misje dla jednego gracza możesz wykonać lub do jakich meczów wieloosobowych możesz dołączyć. PS5 to zmieni. „Chociaż uruchamianie gier będzie dość szybkie, nie chcemy, aby gracz musiał uruchamiać grę, sprawdzać, co się dzieje, następnie uruchamiać kolejną grę, sprawdzać, co się dzieje, itd.” – mówi Cerny. „Serwery gier wieloosobowych zapewnią konsoli zestaw połączonych działań w czasie rzeczywistym. Gry dla jednego gracza dostarczą informacji, takich jak misje, które możesz wykonać, i jakie nagrody możesz otrzymać za ich ukończenie – a wszystkie te opcje będą widoczne w interfejsie użytkownika. Jako gracz, po prostu wskakujesz gdzie zechcesz.

Brzmi to bardzo fajnie i złożony teraz patent zdaje się potwierdzać, że PS5 otrzyma interaktywny interfejs. Podoba się Wam takie rozwiązanie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.