Premierowy hit z Game Pass wkrótce na PS5? Po nowej aktualizacji „gracze są pewni”

PS5-Xbox-gry
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dopiero co spekulowano o tym, że Microsoft ma porzucić „ekskluzywność” i wydawać swoje tytuły również na PS5 czy Nintendo Switch. Teraz jeden z hitów dostępnych w Game Pass otrzymał zaskakującą aktualizację.

Dokładnie rok temu na PC oraz Xbox Series X zadebiutowała gra od studia Tango Gameworks, którą z miejsca okrzyknięto wielkim hitem. Studio odpowiadające za takie tytuły jak Evil Within oraz Ghostwire: Tokyo dało nam wówczas doskonałe Hi-Fi Rush. Premiera od razu została wrzucona do Game Pass i możemy ją ogrywać w ramach usługi zarówno na konsoli, jak i na komputerze. Dosłownie kilka godzin temu tytuł otrzymał aktualizację i wiecie co? Gracze od razu zaczęli twierdzić, że zwiastuje ona szybki port na PS5.

Aktualizacja Hi-Fi Rush. Co w niej takiego, że zaczęto mówić o wersji na PS5?

Dokładnie rok po premierze Hi-Fi Rush pojawiła się nowa, siódma już, aktualizacja tytułu. Lista zmian zawiera poprawki kilku błędów, lecz wśród nich jest również coś innego – Poszerzyliśmy wsparcie kontrolera o dodatkowe ikony na PC. W sieci pojawiły się zrzuty ekranu potwierdzające, że chodzi o dodanie ikonek PlayStation. Co więcej, adaptacyjne triggery Dualsense również można włączyć.

Nowa aktualizacja Hi-Fi Rush dodała ikonki PlayStation w opcjach kontrolera.
Nowa aktualizacja Hi-Fi Rush dodała ikonki PlayStation w opcjach kontrolera.
Aktualizacja Hi-Fi Rush pozwala włączyc również adaptacyjne triggery.
Aktualizacja Hi-Fi Rush pozwala włączyc również adaptacyjne triggery.

Reakcja graczy mogła być tylko jedna. W zasadzie na każdym forum możemy zobaczyć ekscytację i komentarze, że zwiastuje to port Hi-Fi Rush na PS5. Zapomniano nawet o tym, że Tango Gameworks należy do Bethesdy, a ta z kolei do Microsoftu. Pewność graczy podsycają niedawne doniesienia, jakoby Amerykanie chcieli skończyć z ekskluzywnością gier i wydawać je na konkurencyjne platformy. Choć mowa była o starszych grach z katalogu Xbox, a nie o świeżych produkcjach. Hi-Fi Rush to dopiero roczniak, więc do starej bazy gier na pewno się nie zalicza.

Hi-Fi Rush – aktualizacja nr 7. Pełna lista zmian i nowości

Spójrzcie na koniec, jak wygląda pełna aktualizacja gry. Oprócz poprawek, update zawiera paczkę t-shirtów na jubileusz, którą namieszasz Chaiowi w garderobie dzięki nowej porcji dodatków kosmetycznych.

  • Poszerzyliśmy wsparcie kontrolera o dodatkowe ikony na PC.
  • Naprawiliśmy bardzo ważną teksturę w przerywniku przed Utworem 03.
  • Usunęliśmy usterkę, na skutek której wyzwania „Od drzwi do drzwi poz. 3” i „Wyzwanie na „S”! Poz. 3” nie zaliczały się na ścianie sławy.
  • Usunęliśmy usterkę związaną z aktywacją parowania kierunkowego podczas sekwencji parowania rytmicznego w wieży rytmu.
  • Usunięto usterkę, na skutek której wczytanie danych autozapisu podczas bitwy z Korsicą w Utworze 07 prowadziło do niepoprawnego naliczania otrzymanych obrażeń.
  • Usunęliśmy usterkę, która blokowała przejście do nowej fazy walki z bossem w Utworze 12 podczas parowania rytmicznego, nawet jeśli wykonano je poprawnie.
  • Usunęliśmy usterkę związaną z niepoprawnym wyświetlaniem efektów ekranowych podczas gry w trybach „BPM Rush!” oraz „Wieża doładowań!”.
  • Naprawiliśmy automat do gier i szafę grającą, by poprawić synergię i zapewnić poprawne odtwarzanie utworów podczas interakcji z nimi w kryjówce.
  • W wersji na PC usunęliśmy usterkę, na skutek której tekst wlewał się na niektóre ikony interfejsu.
Update 7 do Hi-Fi Rush wprowadza również paczkę z koszulkami.
Update 7 do Hi-Fi Rush wprowadza również paczkę z koszulkami.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie