Sprzedaż konsol - PS5, Nintendo, Xbox - loga firm

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 ma już dublować sprzedaż Xbox Series. Nintendo stoi z boku i się śmieje

PS5 wciąż rozchodzi się ekspresowo. Analitycy podają, że mogło już nawet zdublować wynik Xbox Series. Mimo to, Nintendo wciąż wygrywa walkę o portfele graczy.

Rankingi sprzedaży z ostatnich miesięcy wyglądają bardzo podobnie. PlayStation 5 rozchodzi się szybciej od Xbox Series, ale Nintendo wciąż pozostaje górą.

Niemniej przewaga Sony może być już większa, niż się tego spodziewano. Ampere Analysis podaje, że w pierwszym kwartale 2021 roku do graczy najpewniej trafiło już nawet dwa razy więcej PS5, niż nowych konsol Xbox. Według analiz, rozeszło się 2.83 miliona sztuk PlayStation 5, a Microsoft sprzedał „tylko” 1.31 miliona Xbox Series.

Warto jednak przypomnieć, że gigant z Redmond i tak jest bardzo zadowolony ze sprzedaży, choć rzekomo nie zarabia na samych konsolach. Microsoft skupia się na swoich usługach i to właśnie dzięki nim notuje rekordowe zyski.

Największym wygranym pozostaje jednak Nintendo. W pierwszym kwartale bieżącego roku do graczy trafiło 5.86 miliona konsol z rodziny Switch. Sony i Microsoft nie miały większych szans w tym starciu.

Pomijając gigantyczną popularność Switcha, na aktualny stan sprzedaży konsol stale przekłada się też dostępność next-genów. Gdyby PS5 i XSX|S były dostępne bez problemu, najpewniej ranking wciąż wyglądałby podobnie, aczkolwiek zarówno po zielonej jak i niebieskiej stronie mielibyśmy do czynienia z jeszcze bardziej imponującymi wynikami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się