Sprzedaż PS5 przebiła kolejną barierę. Sony nadal zapewnia o poprawie dostępności

Zbliżenie na front PS5 od boku
Newsy PS5

Konsole PS5 sprzedają się świetnie, ale mogłyby jeszcze lepiej. Gdy sprzedaż sprzętu przebiła kolejną barierę, firma znów mówi o dostępności.

Niedawno pisaliśmy o raporcie fiskalnym PlayStation, zgodnie z którym PS5 sprzedało się gorzej, niż Sony zakładało. Oczywiście problemów należy przede wszystkim doszukiwać się w tragicznej wręcz dostępności aktualnej generacji. Microsoft również się z tym zmaga, ale w o wiele mniejszym stopniu. Sytuacja ma zmierzać ku lepszemu, ale to zapewnienia, o których słyszmy ostatnio dość regularnie.

W rozmowie z serwisem GameIndustry.biz, Veronica Rogers, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i operacji biznesowych w Sony Interactive Entertainment przyznała, że „piątka” osiągnęła kolejny próg sprzedaży. W ubiegłym miesiącu wiedzieliśmy o łącznej liczbie 19,3 mln sprzedanych sztuk. Teraz udało się przebić okrągłe 20 mln.

Z radością informujemy, że firma Sony Interactive Entertainment sprzedała ponad 20 milionów konsol PlayStation 5 na całym świecie. Od czasu premiery PS5 nasze zespoły pracowały bez wytchnienia, aby dostarczyć prawdziwie next-genową konsolę do gier, która podbiła serca na całym świecie. Chcemy wykorzystać ten czas, aby podziękować fanom za ich wsparcie. Wasza pasja do marki PlayStation jest tym, co nas napędza i co inspiruje nas do wprowadzania innowacji w zakresie nowych technologii, projektowania przyszłości gier i dalszego tworzenia najlepszego miejsca do grania.

– powiedziała cytowana przez GI Veronica Rogers z Sony

Jest to niezły wynik, ale prognozy Sony wciąż nie zostały spełnione. Wedle wcześniejszych zapewnień, firma oczekiwała sprzedaży PS5 w aktualnym okresie fiskalnym o 56% wyższej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Co ciekawe, nawet to miałoby nie wystarczyć, aby spełnić aktualne zapotrzebowanie konsumentów. To wciąż jest wysokie i nic nie zapowiada tego, że spadnie.

Rogers podkreśliła więc, że Sony wciąż planuje „znaczny wzrost produkcji PS5”. Jeżeli uda się spełnić te zapewnienia, być może dostępność sprzętu wyraźnie podskoczy w drugiej połowie 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie