Dostępność PS5 ma być coraz lepsza. Konsola dostaje „najwyższy priorytet”

PS5 zwykłe i Digital - PG
Newsy PS5

Sony ma nadzieję, że PS5 znów przebije sprzedaż PS4. Żeby tak jednak się stało, firma musi zapewnić o wiele więcej sprzętu na rynku. Dostępność PS5 ma się zwiększyć.

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, w których w zasadzie wszystkiego, czego gracze potrzebują, jest za mało. Karty graficzne? Konsole? Ostatnimi czasy nawet smartfony zwalniają produkcję. Winę za taki stan rzeczy ponosi wiele czynników, ale problem z globalną dostępnością podzespołów ciągnie się już od lat. Sony chce przeciwdziałać i zapewnić sobie stały wzrost pod koniec tego roku.

W najnowszym raporcie biznesowym czytamy, iż „głównym priorytetem” firmy jest zwiększenie dostaw konsoli PlayStation 5. Sprzęt, wedle danych z listopada 2021 roku, ma znacznie większe zapotrzebowanie (na poziomie 55%) niż w analogicznym okresie PS4 (28% chętnych na zakup w listopadzie 2014 roku). Nie ma się więc co dziwić, że ciężko obecnie go dostać. Niedawno sytuacja może i nieco się poprawiła, ale tak naprawdę problemy cały czas nie odpuszczają.

Dostępność PS5 ma znów być dobra

PS5 sprzedało się gorzej, niż Sony chciało. Teraz firma ma nadzieję na poprawę tego stanu rzeczy i ponownie przebicie sprzedaży PS4. Dlatego też w okresie od listopada bieżącego roku przez niemal cały 2023 rok (trzeci rok życia konsoli) sytuacja ma się zmienić. Japończycy chcą spełnić popyt i umożliwić jeszcze większej liczbie graczy możliwość nabycia deficytowego sprzętu.

Jednym z rozwiązań jest korzystanie z dostaw podzespołów od różnych dostawców. W ten sposób Sony może się „zbroić” się na wypadek kolejnego krachu fabryk. Do tego trwają rozmowy dotyczące nowych sposobów dostaw do różnych części świata – to także mogłoby lokalnie pomóc w kwestii dostępności konsoli w sklepach. Jeżeli „niebiescy” faktycznie chcą nabrać impetu i go utrzymać – najpewniej potrzebują czegoś jeszcze.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że nie wszyscy fani gier od „niebieskich” muszą od razu kupować PS5, aby móc grać w ich produkcje. Japończycy prognozują znacznie wyższe wpływy z rynku gier PC i mobile, co najpewniej oznacza jeszcze więcej konwersji, remasterów i pobocznych projektów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie