Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 – Sony ma ciekawy plan na optymalizację chłodzenia w konsoli

Okazuje się, że chłodzenie PS5 będzie udoskonalane po premierze konsoli. Sony ma ciekawy plan na odpowiednią optymalizację swojego sprzętu.

Wiemy już, że system obniżania temperatury w PlayStation 5 może działać naprawdę świetnie. Firma postawiła na jeden, ogromny wiatrak i pierwsze opinie sugerują, że rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze. Co ciekawe, Sony zamierza je ulepszać po premierze sprzętu.

Yasuhiro Ootori – wiceprezes działu projektowania mechanicznego Sony – zdradził ciekawostkę o chłodzeniu PS5. Wywiad ukazał się na łamach portalu 4Gamer.

Ootori stwierdził, że Sony będzie eksperymentować z systemem chłodzenia. Dodatkowo firma planuje stale je optymalizować poprzez wprowadzanie stosownych aktualizacji systemu, które poprawią działanie wentylatora.

PlayStation 5 ma posiadać trzy osobne sensory temperatury na płycie głównej. Pomoże to weryfikować poszczególne parametry w każdej z wychodzących na PS5 gier i pozwoli na ich jak najlepsze działanie z systemem.

Zapewne jest to odpowiedź na problemy z głośnym działaniem poprzednich generacji konsol, które dość mocno się nagrzewały. Niektóre sprzęty przypominały wydawanymi odgłosami startujące odrzutowce, co oczywiście bywało irytujące.

PlayStation 5 i Xbox Series X są dużo większe względem poprzedników, ale ich rozmiar pozwoli na łatwiejsze zarządzanie przepływem powietrza. Może w końcu gracze konsolowi doczekają się wydajnych, a przy tym bardzo cichych sprzętów do grania. Wszystko wyjdzie w praniu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się