PS5 – Sony chce ulepszyć PSN oraz PS Now na premierę nowej konsoli

Wygląda na to, że Sony zaczyna budować szkielet nowej generacji PlayStation. W sieci pojawiły się ciekawe ogłoszenia o pracę w związku z nadchodzącym PS5.

PS4 oraz Xbox One prawdopodobnie przeżywają swoje ostatnie miesiące świetności, a Sony i Microsoft już rozważają kolejne kroki. Serwis Gamingbolt donosi, że dowodzą tego ostatnie ogłoszenia o pracę, które opublikowali Japończycy. Wszystko z myślą o nadchodzącym PS5.

PS5 z ulepszonym PSN. PS Now też na celowniku

Ogłoszenia o pracę jasno dają do zrozumienia, że Sony bardzo zależy na poprawie infrastruktury online (PSN – PlayStation Network) oraz rozwoju usługi opartej na streamingu, czyli PlayStation Now.

Osoba poszukiwana na stanowisko Senior Network Operations Engineer ma pomóc w opracowaniu niezawodnych usług przesyłania strumieniowego gier o niskim opóźnieniu dla klientów PlayStation Now na całym świecie. Jednocześnie wspominano, że praca na tym stanowisku wpisuje się w wysiłki Sony mające na celu zbudowanie kręgosłupa następnej generacji PlayStation.

W innym ogłoszeniu Sony szuka kandydata na stanowisko Inżyniera Oprogramowania. Jest przy tym mowa o platformie następnej generacji dla PlayStation Network i technologicznej transformacji PSN. Platforma danych nowej generacji obsługuje globalną, szybko rozwijającą się bazę klientów PlayStation Network – czytamy w ogłoszeniu. Ta kluczowa rola doprowadzi do transformacji technologicznej platformy danych sieciowych, w tym istniejących i nowych usług wspierających dramatyczny wzrost klientów na platformie – napisano w opisie stanowiska.

Rozszerzenie PSN nie wydaje się niczym niezwykłym. Ciekawe jest natomiast to, że Sony zaczyna mocno stawiać na PlayStation Now i związany z tym streaming. Wiele gwiazd na niebie już zwiastuje, że PS5 oraz Xbox Scarlett będą mocno związane z chmurą.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.