PS5 Slim potanieje w Europie. Sony nie jest zadowolone ze sprzedaży

PS5 ma
Newsy PS5

Podobno Sony nie jest zadowolone ze sprzedaży PS5 Slim. Cena konsoli ma się znacząco obniżyć w Europie. Ile teraz będzie kosztować sprzęt?

Nieodżałowany i wiarygodny leaker billbil-kun zdradził plany Sony związane z obniżkami cen PS5 Slim. Nic nie jest jeszcze jednak pewne, więc polecam wstrzymać się z entuzjazmem. Tym bardziej że nie wiemy, czy obniżki będą powszechne, czy jedynie regionalne.

PS5 Slim tanieje!

Wedle nowych informacji, Sony nie do końca jest zadowolone ze sprzedaży PS5 Slim. Nowy model został wyceniony drożej od poprzedniego, bo „klasyczną” wersję dało się kupić w sporych obniżkach tuż przed debiutem „chudzielca”. Do tej pory poprzedniczka jest tańsza, a gracze ze względu na niewielkie różnice w samym sprzęcie, częściej decydują się na zakup „bazowego” PlayStation 5. Z tego właśnie powodu Sony miało wpaść na pomysł obniżek Slim.

Konsola, tak jak poprzednia wersja, sprzedawana jest w dwóch edycjach. Pierwsza, droższa, to urządzenie z napędem optycznym, wycenione docelowo na 549,99 euro. Druga, tańsza, to wersja Digital, bez napędu (ale z możliwością podłączenia go dodatkowo), to koszt 449,99 euro. Podobno już od 12 lutego nowe ceny wynosić mają o około 75 euro mniej. Problem w tym, że nie znamy jeszcze szczegółów.

Nie wiemy więc, czy promocja to kwestia regionalna, a może jedynie dotyczyć krajów, które obsługuje sklep PlayStation Direct. Być może jednak też nowe ceny mogą obowiązywać w sklepach partnerskich? Jeżeli tak, to istnieje bardzo duża szansa, że sprzęt potanieje także i w Polsce. Na pewno przekonany się o tym już za kilka dni, gdy Sony oficjalnie powinno ogłosić promocje.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie