Genialna wizualizacja 3D pokazuje, o ile PS5 Slim będzie mniejsze od bazowego modelu

PS5 jeszcze większym hitem. Sony jest pewne, że znów pozamiata
Newsy PS5

W internecie pojawiło się bardzo obrazowe porównanie PS5 Slim z bazowym modelem PlayStation 5. Tym razem jest jednak oparte na modelach 3D.

Sony niedawno zapowiedziało nową wersję bestsellerowej konsoli, która z miejsca wkurzyła graczy. W internecie dało się znaleźć już sensowne porównanie, ale jeden z użytkowników Reddita postarał się jeszcze bardziej. Stworzył rendery modeli 3D, które w bardzo jasny sposób dowodzą, że różnica jest i to spora.

PS5 Slim będzie sporo mniejsze

Użytkownik NatureCertain podzielił się w serwisie Reddit swoim dokonaniem. Dzięki niemu jednoznacznie widzimy, że Slim faktycznie zaoferuje o wiele mniejsze rozmiary. Konsola ma być lżejsza i mniejsza, a to nie koniec ulepszeń, choć w środku zmieni się niewiele. Bazowe PS5 jest niestety sporym sprzętem, który po ogłoszeniu parę lat temu wywołał falę memów. Przy PS5 Slim tak raczej nie będzie.

Wciąż jednak trzeba pamiętać, że bez płatnej dodatkowo podstawki nie postawimy sprzętu. Gracze są tą decyzją wkurzeni, tym bardziej że cyfrowa edycja będzie droższa niż PlayStation 5 Digital obecnie. Coś za coś – mniejszy design z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy mają problem z miejscem w domu, a już tym bardziej z miejscem wokół telewizora.

Sam uważam, że nowe, „odchudzone” PS5 jest ułatwieniem dla producenta, a nie dla graczy. Sony przestanie produkować dwie wersje sprzętu i zamiast tego wyda tylko jedną. Ma to sens, choć z perspektywy gracza zmieni się niewiele. Jeśli jesteście ciekawi, czy japoński gigant miewał lepsze edycje Slim, zapraszam do tego tekstu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie