PS5 Slim bez napędu będzie droższe od starszego PS5 Digital

PS5 Slim o wiele taniej w niemieckim Amazonie. Konsola już za 2085 zł
Newsy PS5

Sony lubuje się w podwyżkach cen, a nowa wersja PS5 Slim bez napędu będzie droższa od bazowej wersji PS5 Digital. Gracze są zaskoczeni.

Wczoraj Sony oficjalnie pokazało i zapowiedziało nowy model PlayStation 5, przechrzczony przez media na “Slim”. Sama firma nie używa tego określenia, bo model zastąpi w przyszłości bazową wersję w sprzedaży, gdy ta tylko się wyprzeda.

W listopadzie nowe PlayStation 5 wychodzi w Stanach Zjednoczonych, a dopiero później trafi na pozostałe rynki. Co ciekawe, firma pochwaliła się już cenami sprzętu. Za PS5 Slim w zestawie z możliwym do zainstalowania napędem Blu-Ray trzeba będzie zapłacić dokładnie tyle samo, ile za bazową edycję sprzętu z napędem. Ma to sens.

W przypadku wydania bez czytnika płyt jest jednak inaczej. PS5 Slim Digital będzie kosztowało o około 50 dolarów więcej od PS5 Digital. Gracze nie widzą w tym sensu i zastanawiają się, po co Sony to robi? W końcu różnica między Digital a Standard to jedynie 50 USD. Niewiele, jak za dołączany napęd. Wcześniejsze 100 dolarów faktycznie pozwalało niektórym graczom zaoszczędzić.

Ceny PS5 Slim

 • Stany Zjednoczone: 
  – PS5 z napędem Ultra HD Blu-ray – 499,99 USD
  – PS5 Digital Edition – 449,99 USD
 • Europa: 
  – PS5 z napędem Ultra HD Blu-ray – 549,99 EUR
  – PS5 Digital Edition – 449,99 EUR
 • Wielka Brytania:
  – PS5 z napędem Ultra HD Blu-ray – 479,99 GBP
  – PS5 Digital Edition – 389,99 GBP

Nowa konsola bez napędu Blu-Ray w zestawie będzie też droższa w Japonii, gdzie Sony podnosi także ceny za akcesoria i peryferia. Nie znamy dokładnych cen w Polsce, ale najpewniej za PlayStation 5 Slim Digital zapłacimy więcej niż za poprzednią wersję bez napędu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie