PS5 i PS VR 2 zadebiutują jednocześnie? Tak twierdzi wydawca gier VR

Wszyscy czekają na pokaz najnowszego PlayStation, które ma mieć premierę pod koniec 2020. Jeden z wydawców gier VR sądzi, że konsola zadebiutuje razem z PS VR 2.

PlayStation 5 trafi do sklepów już pod koniec bieżącego roku. Konsola będzie oczywiście obsługiwać technologię wirtualnej rzeczywistości, ale większość z nas raczej spodziewa się, że chodzi o pierwszą wersję PS VR. Owszem, urządzenie PS VR 2 jest w planach, ale wydaje się raczej wątpliwym, by trafiło do graczy jeszcze w tym roku – zwłaszcza że przedstawiciele Sony wypowiadali się już o tym pomyśle, twierdząc, że jednoczesna premiera tych dwóch urządzeń nie jest dobrym rozwiązaniem. Tymczasem Immersive VR Education z jakichś powodów wyraża głębokie przekonanie, że PS VR 2 jednak trafi do sklepów w tym samym czasie co PS5.

Immersive VR Education to firma, która zajmuje się dystrybucją tytułów przeznaczonych do technologii wirtualnej rzeczywistości. Ma na swoim koncie wydanie takich tytułów jak Apollo 11 VR czy Titanic VR. W raporcie finansowym przedsiębiorstwa za ubiegły rok pojawia się akapit poświęcony tematowi PS VR. “W 2020 Sony wypuści na rynek PlayStation 5 i nową wersję headsetu do PlayStation VR (PS VR), która poszerzy grono użytkowników wysokiej jakości technologii VR; zespół zamierza wspierać urządzenie za pomocą obecnego zestawu oprogramowania”, czytamy w raporcie.

Nie wiadomo, skąd firma ma taką pewność, że PS VR 2 trafi na rynek jeszcze w tym roku. Nie są to oczywiście oficjalne informacje, ale zawsze to pewniej wyczytać coś takiego z poważnego sprawozdania finansowego, niż znaleźć tego typu informację na forum, podpisaną przez anonima. Ciekawe, co na to Sony.

Premiera PlayStation 5 została zaplanowana na końcówkę bieżącego roku. Gracze oczekują prezentacji next-gena, która według ostatnich doniesień może mieć miejsce już niebawem (najprawdopodobniej w lutym).

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.