Wielki pokaz gier na PS5 coraz bliżej. Wiemy, czego można się spodziewać

Silent Hill 2 Remake z jednoczesną premierą na PS5 i PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5

Kolejne źródło potwierdza, że w niedługim czasie powinniśmy dostać PlayStation Showcase, czyli pokaz gier na PS5 i PS4. Na evencie pojawi się nieoczywisty wydawca.

W kwestii gier ekskluzywnych zarówno na Xbox Series X i S, jak i PS5 panuje bieda. I to tak widoczna, że w tym roku wiemy o premierze Marvel’s Spider-Man na konsolę “niebieskich”, a także o Starfield, które ma walczyć o graczy na Xbox. I to… tyle. Brzmi słabo, ale producenci i wydawcy coś chcą z tym zrobić. Microsoft zapowiedział już swój pokaz, a teraz kolejne nieoficjalne źródło potwierdza, że Sony przygotowuje PlayStation Showcase.

Kolejne wieści przychodzą krótko po tym, gdy o sprawie wypowiadał się Jeff Grubb. Znany insider twierdził, że Sony nie pojawi się na Summer Game Fest, bo szykują własne wydarzenie. To ma ponoć nadejść w czerwcu. Nowe informacje przedstawił redaktor serwisu VGC, Andy Robinson. Jego zdaniem pokaz może wydarzyć się szybciej – nawet w maju.

Słyszałem również, że Sony Showcase odbędzie się w zwyczajowym oknie pod koniec maja / na początku czerwca, z rzeczami Konami włącznie. Nie oczekuję, że Nintendo zrobi cokolwiek.

– wyjawił Robinson na Twitterze

Kwestią Nintendo pomińmy, bo oni i tak mają swojego hiciora, czyli najnowszą Zeldę. U fanów PlayStation panuje posucha, ale może się to zmienić, skoro nowe PlayStation Showcase może być naprawdę bogatym w zawartość wydarzeniem. Ciekawi zwłaszcza udział Konami, które obecnie mocno współpracuje z Sony. Dlatego też możemy liczyć na konkretny pokaz Silent Hill 2 Remake, a być może nawet “cieknącego” od dawna Metal Gear Solid 3 Remake.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie