Remake Metal Gear Solid 3 coraz bardziej prawdopodobny. Jest mocny dowód

Metal Gear Solid powraca do sprzedaży. Konami świętuje 35-lecie serii
Newsy

Niedawno pojawił się wiarygodny przeciek, według którego powstaje remake Metal Gear Solid 3. Za grę ma odpowiadać chińskie studio Virtuos.

Jeden z pracowników studia mógł właśnie potwierdzić, że gra faktycznie otrzyma za jakiś czas remake. Zhiyang Li wspomina na swoim profilu LinkedIn, że pracuje wraz z Virtuos nad niezapowiedzianym, wysokobudżetowym remake’iem przygodowej gry akcji. Tytuł ma wspierać rozdzielczość 4K dla wybranych platform.

Studio Virtuos jest jednym z największych zespołów w branży na całym świecie – obecnie pracuje w nim ponad 2500 osób. W efekcie wspomniana wskazówka na profilu jednego z pracowników może, ale nie musi oznaczać, że studio faktycznie pracuje nad odnowionym MGS3. Patrząc jednak na źródło pierwotnego przecieku, jest to bardzo możliwe.

Studio Virtuos najczęściej pomaga innym deweloperom przy produkcji gier. Pracowało ono chociażby przy Shadow of the Tomb Raider, Horizon Zero Dawn, Dark Souls Remastered i wielu, wielu innych grach. Jest to więc bardzo doświadczony i cieszący się dobrą renomą wśród innych deweloperów zespół. Myślę, że jeśli remake MGS3 faktycznie powstaje, jest w dobrych rękach. Na potwierdzenie powyższego przecieku musimy jednak trochę zaczekać.

Remake Metal Gear Solid 3 to rzekomo nie jedyne odświeżenie gry ze słynnej serii Konami. Inne studia mają rzekomo pracować nad remasterami paru innych odsłon. W tym przypadku nie znamy jednak żadnych konkretów

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie