PS5 Pro jeszcze mocniejsze? Poprawiona specyfikacja techniczna rozchodzi się po sieci

PS5 Pro - wyciekła cena i data debiutu | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Oto poprawiona, lecz nadal nieoficjalna specyfikacja techniczna PS5 Pro. Według najnowszych doniesień, układ graficzny konsoli będzie pod pewnym względem podobny do karty graficznej AMD Radeon RX 7800 XT.

Powracamy z tematem specyfikacji technicznej PS5 Pro. A to dlatego, że odniósł się do nich kolejny branżowy informator, który jest obeznany w technologii oraz kartach graficznych. Kepler, bo o nim mowa, wypowiedział się odnośnie układu GPU oczekiwanej mocniejszej wersji PlayStation 5.

Przypominamy, że według wcześniejszych przecieków, sekretem PS5 Pro jest nowy, niestandardowy układ AMD o nazwie Viola. Wykorzystuje on technologię z architektury RDNA 3 i RDNA 4. Kepler twierdzi, że nowa wersja PlayStation 5 użyje 60 z 64 dostępnych jednostek CU, a nie 56 jednostek CU, o których była mowa wcześniej. Jeśli to prawda, to procesor graficzny PS5 Pro będzie wyposażony w 3840 procesorów strumieniowych. Tyle samo mamy w kartach graficznych AMD Radeon RX 7800 XT. To wyraźny wzrost w porównaniu do 3584 procesorów strumieniowych w GPU oczekiwanej wersji Pro, o których była mowa we wcześniejszym przecieku.

Zaktualizowana specyfikacja PS5 Pro, nieoficjalna

Tak prezentuje się obecna, lecz niepotwierdzona jeszcze wiedza na temat „bebechów” PlayStation 5 Pro:

  • SoC – Viola
  • Procesor – 8-rdzeniowy AMD Zen 2 @ 4,4 GHz
  • Karta graficzna – karta graficzna AMD RDNA 30WGP/60CU
  • RAM — 16 GB GDDR6 18 Gb/s (576 GB/s)

Na koniec wspomnijmy jeszcze, że inny znany insider Tom Henderson napisał niedawno na X, że według jego wiedzy i przewidywań, Sony spodziewa się, iż rzeczywista specyfikacja techniczna PlayStation 5 Pro zostanie ujawniona w tym miesiącu.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie