Prezes Take-Two mówi o PS5 Pro i nowym Xboksie

Gracze grają coraz mniej i coraz krócej | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5 Xbox Series

Firma-matka Rockstar Games niedawno podzieliła się swoim podsumowaniem finansowym. Przy okazji prezes Take-Two wyjaśnił swój stosunek do PS5 Pro i nowego Xboksa.

Jeżeli jakaś gra mogłaby zostać uznana za “system sellera”, z pewnością można byłoby tak określić GTA VI. Tytuł faktycznie powstaje, a Take-Two w ostatnim podsumowaniu finansowym niejako potwierdziło, że nowe GTA powinno zadebiutować jakoś do 2025 roku. Być może wtedy właśnie dostaniemy też mocniejsze wersje aktualnej generacji, co zdecydowanie pomogłoby nie tylko w sprzedaży konsol, ale także zachęciło do zakupu gry. Skąd w ogóle taka teoria? Strauss Zelnick, prezes Take-Two, na niedawnym spotkaniu z inwestorami został zapytany o właśnie kolejne iteracje sprzętu od Microsoftu i Sony.

Redakcja gamesindustry.biz zapytała prezesa firmy o jego opinię dotyczącą możliwych ulepszonych wersji tych konsol. Zelnick stwierdził, że “prawdopodobnie dostaniemy” te sprzęty, ale “nie wpłyną znacząco na biznes”. A to dlatego, że wydanie Xbox One X i PS4 Pro również nie zmieniło znacząco biznesowych planów Take-Two.

Zazwyczaj ulepszenia konsol “w połowie generacji” wychodzą mniej więcej po trzech latach od debiutu pierwszych wersji urządzeń. Jednocześnie trzeci rok PS5 i Xbox Series zbliża się wielkimi krokami. Istnieje więc naprawdę spora szansa na to, że w niedługim czasie powinniśmy dowiedzieć się więcej o takich konsolach. Z drugiej strony mówiono już o nich naprawdę sporo, ale wszystko pochodzi od nieoficjalnych informacji.

Dużo też mówi się o tym, jakoby przed PS5 Pro, mielibyśmy dostać nową wersję z odłączanym napędem. Konsola ma rzekomo trafić do sklepów w tym roku, więc istnieje spora szansa, iż zostanie pokazana na nadchodzącym PlayStation Showcase.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie