PS5 Pro powstaje “na 100%” i niebawem trafi do pierwszych twórców gier

PS5 Slim niekoniecznie będzie wersją
Newsy PS5

Sony ma ponoć plan, aby niedługo zacząć rozsyłać po swoich wewnętrznych studiach devkity PS5 Pro. Znany insider kolejny raz mówi o sprzęcie.

Ach, ciężka jest ta sprawa z nowymi iteracjami sprzętu od “niebieskich”. Sony do tej pory nie potwierdziło niemal żadnej plotki o kolejnych wersjach swojej flagowej konsoli. Tom Henderson, znany i wiarygodny insider, już wiele razy mówił o co najmniej dwóch nowych “peespiątkach”: Pro oraz nowej edycji z wymiennym dyskiem. Do tego wszystkiego Sony ma rzekomo szykować Q Lite, czyli nowego handhelda, ale opartego tak naprawdę na PS5.

Szczególnie ciekawie zapowiada się PS5 Pro, bo może to być znacznie mocniejsza i ulepszona konsoli, przynajmniej względem oryginału. Szczegółów niestety nie znamy. Wiele wskazuje na to, że sprzęt w zasadzie istnieje i niebawem Sony roześle po swoich studiach devkity.

Nasz raport z marca został odrzucony jako niedokładny przez wielu, kiedy pierwszy raz go opublikowaliśmy i chociaż PlayStation 5 Pro może zostać anulowane w dowolnym momencie, Insider Gaming może donieść ze 100% pewnością, że PlayStation 5 Pro jest obecnie w fazie rozwoju

– twierdzi Tom Henderson na Insider-Gaming

Co więcej, insider jest zdania, że PS5 Pro ma ukazać się mniej więcej w czwartym kwartale 2024 roku. Przyjdzie nam więc czekać na sprzęt ponad rok i to w najlepszym możliwym scenariuszu. Osłodą może być fakt, że prace najwyraźniej idą bardzo dobrze. Deweloperskie wersje konsoli trafią niebawem do pierwszych studiów Sony. Kolejne mają w późniejszym czasie wylądować u zewnętrznych twórców gier wideo. Zaznacza, jednak, iż są to tylko plotki, więc należy zachować do nich zdrowy dystans.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie