Cena PS5 Pro ma być wielka, jak moc konsoli. Oszacowano, ile zapłacimy za sprzęt

PS5-Pro-cena
Newsy PS5

Po nieoficjalnej specyfikacji technicznej PS5 Pro, mamy teraz wieści na temat tego, jaka może być cena konsoli. Chyba domyślacie się, że będzie dużo drożej od PS5 Slim.

Cena PS5 Pro została oszacowana na podstawie nieoficjalnej specyfikacji technicznej sprzętu, o której już dzisiaj pisaliśmy. Szacunki oparto o ceny podzespołów, które mają się rzekomo znaleźć na wyposażeniu mocniejszej „piąteczki”. Wyniki znaleźliśmy na profilu LeviathanGamer w serwisie X. Zatem o ile więcej przyjdzie nam zapłacić w porównaniu do obecnego PS5 Slim, który ma zastąpić w sprzedaży zwykłą wersję PlayStation 5?

Cena PS5 Pro może się kształtować na poziomie 3100 zł

Koszt wyprodukowania PlayStation 5 Pro, według wspomnianego źródła, może być wyższy o 60-80 dolarów w porównaniu do kosztu produkcji PS5 Slim. Jednak ceny detaliczne powinny być wyższe, więc LeviathanGamer spodziewa się, że ostatecznie cena nowej konsoli wzrośnie o około 100 dolarów.

Koszty produkcji [PS5 Pro] będą ogólnie rzecz biorąc wyższe o 60–80 dolarów w porównaniu do PS5 Slim. Jeśli podniesiemy to do 100 dolarów (dla sprzedawców detalicznych), to mamy wyobrażenie, jak powinna kształtować się cena.

LeviathanGamer

No i teraz szybko spójrzmy, ile obecnie w sklepach kosztuje PS5 Slim. Średnio jest to koszt 2699 zł. Dodając do tej kwoty 100 dolarów (około 400 zł), mamy cenę za PS5 Pro na poziomie 3099 zł. Oczywiście to szacunek „na dzisiaj”. Jeśli po Nowym Roku cena „slimki” będzie niższa, to i za wersję Pro konsoli zapłacimy mniej, zapewne poniżej 3 tys. zł.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie