Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 – premiera w 2019 roku, jeśli nie zabraknie części. Nieoficjalne informacje

Wielu graczy czeka na premierę PS5 nie wierząc w przewidywania analityków, że nastąpi ona już w 2019/2020 roku. Szacunki specjalistów są jednak niemal jednogłośne. 

Tym razem na temat premiery PS5 wypowiedział się japoński analityk Hideki Yasuda, pracujący w Ace Economic Research Institute. Jego zdaniem Sony nie będzie nam kazało długo czekać na następną generację swojej konsoli, czyli PlayStation 5.

PS5 – premiera. Analitycy stawiają na 2019/2020 rok

Hideki Yasuda twierdzi (dzięki DualShockers), że data premiery PS5 została zaplanowana gdzieś na końcówkę 2019 roku. Sony będzie mogło jednak opóźnić wypuszczenie konsoli na rynek, jeśli producenci nie otrzymają od dostawców wystarczającej liczby kondensatorów ceramicznych MLCC.

Według analityka z Ace Economic Research Institute, duże zapotrzebowanie na wspomniane podzespoły jest związane m.in. z przemysłem motoryzacyjnym, gdzie w samochodach montuje się dużą liczbą kondensatorów MLCC. Po drugie, ten mały element jest wykorzystywany w smartfonach kompatybilnych ze standardem 5G, których pojawia się w sprzedaży coraz więcej.

Hideki Yasuda uważa, że ograniczone zasoby kondensatorów ceramicznych MLCC mogą dać się we znaki również producentom konsol, ponieważ nie będą oni mogli oszacować, ile sztuk sprzętu będą zdolni dostarczyć do sklepów na premierę.

Brak podzespołów elektronicznych może więc – zdaniem Yasudy – wpłynąć na późniejszą premierę PS5, choć Sony chciałoby mieć nowy sprzęt na rynku już w przyszłym roku.

Jak mogłaby wyglądać nowa konsola PlayStation i jakie funkcje oferować? Poniżej przypominamy ciekawą wizję, którą jakiś czas temu przedstawił jeden z francuskich artystów.

PlayStation 5 – wizja konsoli na zwiastunie. 8K, nowy pad i AMD Ryzen 2X

Na YouTube’owym kanale Signature Dumary od dłuższego czasu wisi filmik zatytułowany PS5 – Official Trailer. Oczywiście jest to fake, lecz wizja sprzętu wygląda naprawdę interesująco (przynajmniej w niektórych aspektach). Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć filmiku, zapraszamy do kliknięcia Play poniżej i podzielenia się wrażeniami w komentarzach pod tekstem!

Joseph Dumary, francuski artysta grafik odpowiadający za przedstawioną koncepcję na PS5, opisał również funkcje konsoli:

PlayStation 5 – funkcje i nowości według Signature Dumary:

  • Inteligentna konsola – na podstawie obserwacji zachowań gracza dostosowuje preferowane ustawienia kontrolera, automatycznie wybiera preferowane opcje gry i instaluje niezbędne aplikacje, aby poprawić wrażenia podczas grania.
  • Air HDMI – bezprzewodowa komunikacja z TV, dzięki czemu możesz umieścić konsolę w dowolnym miejscu. Działa do 4 metrów od telewizora bez utraty jakości obrazu.
  • Tryb Eco – konsola nie zużywa energii w trybie gotowości lub podczas poruszania się po menu, przeglądania zdjęć lub aplikacji. Wszystko dzięki wbudowanemu w konsolę akumulatorowi. Eliminuje to również problemy z niespodziewanym brakiem prądu, dając użytkownikom 5 minut na zapisanie postępów w rozgrywce i bezpieczne wyłączenie konsoli.
  • Nowy DualShock – całkowicie nowy kontroler do PS5 charakteryzuje się ekranem dotykowym, który umożliwia natychmiastowy dostęp do ustawień sprzętu. Użytkownicy mogą również odbierać wiadomości i zaproszenia na wyświetlaczu DualShock 5. Skaner linii papilarnych pozwala na zapisanie twoich postępów i preferencji co do gier. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii, pad nie wymaga ładowania przewodowego.
  • Czujnik stresu – kontroler posiada również czujnik stresu. Im bardziej jesteś zestresowany, tym trudniejsza staje się gra. Jeśli grasz w grę z serii FIFA, a poziom stresu niebezpiecznie się podniósł, możesz na przykład wykonywać mniej celne podania. Jeśli grasz w Gran Turismo, będziesz mniej precyzyjny za kierownicą. Dodaje zupełnie nowy wymiar w grach!
  • Real Dynamic Weather Technology – funkcja, dzięki której pogoda w grze będzie odzwierciedlała realna pogodę w Twoim regionie. Jeśli za oknem zerwie się ulewa, w grze również zobaczysz burzę.
  • Tłumacz Playstation – tłumaczenie w czasie rzeczywistym komunikacji pomiędzy graczami, niezależnie od tego, czy jest to dźwięk, czy tekst.

Wizja artysty na PS5 to również brak napędu optycznego w konsoli, a więc całkowite przeniesienie gier do strefy cyfrowej. Mowa również o 8K oraz procesorze AMD Ryzen 2X.

I jak oceniacie taką koncepcję? Totalna fantastyka czy według Was Sony powinno zainteresować się niektórymi rozwiązaniami?

PS5 – trailer

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%