Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 – tak prezentuje się pilot do konsoli. Lista aplikacji na premierę

Sony pokazało pilot do multimediów w PS5. Nowa konsola Japończyków ma otrzymać premierowy dostęp do kilku najpopularniejszych aplikacji rozrywkowych.

Konsole w zamyśle miały służyć jako źródło domowej rozgrywki. Pomysł ewoluował wraz z rozwojem platform streamingowych i dziś nie wyobrażamy sobie sprzętu do grania bez dostępu do YouTube czy Netflixa.

Sony zdaje sobie sprawę z tego, jak wielu fanów marki PlayStation ogląda na konsoli seriale i słucha muzyki, więc nie zamierza traktować tematu po macoszemu. Firma zaprezentowała pilot do PS5, któremu możecie przyjrzeć się poniżej.

Urządzenie jest stosunkowo proste i zdaje się nie być zbyt duże. Wyglądem pasuje do designu samej konsoli i zawiera wszystkie najpotrzebniejsze przyciski. Bez specjalnych udziwnień.

Przy okazji potwierdzono listę dostępnych w dniu premiery konsoli aplikacji streamingowych. Zestawienie prezentuje się następująco:

  • Apple TV
  • Disney +
  • Netflix
  • Spotify
  • Twitch
  • YouTube

Co ciekawe, zarówno Twitch jak i YouTube pozwolą od razu na streamowanie naszej rozgrywki do sieci.

Dodatkowo zapowiedziano, że po jakimś czasie na konsoli pojawi się Amazon Prime Video, Hulu, Peacock i więcej. Nieco dziwić może brak HBO GO i wciąż nieobecnego na konsolach Tidal. Choć pojawienie się tej pierwszej aplikacji jest zapewne kwestią czasu, to konkurencja Spotify może nie trafić zbyt szybko na sprzęt do grania.

Tak czy inaczej, lista jest dość spora i powinna zadowolić większość graczy. PS5 pojawi się w Polsce już 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się