Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 piekielnie szybkie. 2 sekundy i gra wczytana

Dysk SSD w PS5 pozwoli na niemal natychmiastowe rozpoczęcie rozgrywki w przypadku niektórych tytułów. Tak będzie np. z Kena: Bridge Of Spirits.

Dużo się pisało o dysku SSD w PS5, który zachwalali kolejni deweloperzy. Teraz mamy jednak ciekawy konkret, a nie lanie wody, jaką to prędkość rozwinie ten wspaniały element japońskiego next-gena. Podzielili się nim deweloperzy ze studia Ember Lab, którzy pracują nad grą Kena: Bridge of Spirits.

2 sekundy i gra wczytana. Moc SSD w PS5

Twórcy przygodowej gry akcji Kena: Bridge of Spirits zasugerowali podczas rozmowy z redaktorem Game Informera, że chcieli początkowo stworzyć jakąś animację wczytywania dla swojej produkcji, ot tak, żeby gracze popatrzyli się na ładne obrazki w czasie ładowania. Jednak pomysł poległ, a to dlatego, że uruchomienie tytułu z poziomu menu PS5 zajmuje zaledwie 2 sekundy.

Jak zatem widać, SSD w PlayStation 5 naprawdę daje radę i choć to pojedynczy przykład, liczymy na to, że inni niezależni deweloperzy również będą się chwalić podobnymi czasami ładowania swoich gier.

Kena: Bridge of Spirits opowie historię tytułowej dziewczyny, przewodniczki duchowej, która wyrusza do opuszczonej wioski w poszukiwaniu świętego górskiego sanktuarium. Na miejscu przyjdzie jej się zmagać z odkryciem sekretów tej zapomnianej społeczności, ukrytej w bujnym lesie, po którym błądzą uwięzione duchy.

Gra zadebiutuje pod koniec tego roku na PC, PS4 i PS5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się