PS5 PG

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 już niedługo obsłuży VRR. Funkcja zostanie dodana w aktualizacji

Sony potwierdziło, że PS5 otrzyma wsparcie funkcji VRR. Udogodnienie ma zostać udostępnione wraz z aktualizacją oprogramowania w przyszłości.

PlayStation 5 to według pierwszych posiadaczy bardzo udana konsola, której zabrakło kilku istotnych funkcji takich jak obsługa dodatkowych dysków SSD. Mają one zostać dodane w przyszłych aktualizacjach, jednak fani są dość poirytowani faktem ich braku przy premierze sprzętu.

Okazuje się, że do grona funkcji dodanych w aktualizacjach dołączy jeszcze jedno udogodnienie. W swoim FAQ na blogu, Sony potwierdziło, że na PS5 trafi obsługa Variable Refresh Rate (VRR). Teoretycznie jest ona już wspierana przez użyte w konsoli HDMI 2.1., ale producent musi jeszcze zaimplementować jej obsługę w oprogramowaniu sprzętu.

Sony nie podało dokładnej daty wprowadzenia stosownej aktualizacji, ale zapewne nastąpi to niebawem. Warto jednak pamiętać, że do obsługi VRR wymagany jest odpowiedni ekran, który wspiera funkcję. Nie wszystkie gry korzystają z VRR.

VRR pozwala na zsynchronizowanie częstotliwości odświeżania z ilością klatek wyświetlanych na ekranie. Umożliwia to zredukowanie ewentualnych zacięć obrazu i nieco upłynnia rozgrywkę. Podobne udogodnienie możecie kojarzyć z FreeSyncu od AMD lub G-Syncu od NVIDII.

Nie jest to nic rewolucyjnego czy szalenie istotnego, ale VRR z pewnością wpłynie na odczucia płynące z zabawy na konsoli. Każda dodatkowa funkcjonalność poprawiająca płynność rozgrywki jest mile widziana.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się