Oficjalny dysk SSD 4TB do PlayStation 5 będzie droższy od samej konsoli

PS5 z nowym dyskiem SDD, który będzie droższy od samej konsoli
Newsy PS5

Jeżeli chcecie pomieścić wszystkie gry z PS Plus albo regularnie zmieniacie tytuł, w jaki gracie – nie mam dobrej wiadomość. Nowy dysk SSD do PS5 będzie kosztował fortunę.

Mam dwie wiadomości – dobrą i… złą albo co najmniej “lekko rozczarowującą”. Dobra jest taka, że PS5 otrzyma kolejną wersję zewnętrznego dysku licencjonowanego o pojemności aż 4TB. Zła jest taka, że zapłacimy za niego fortunę. Choć oficjalnej polskiej ceny jeszcze nie znamy, za granicą i tak kosztuje więcej od samego sprzętu.

Zaledwie wczoraj WD_Black zapowiedziało dwa nowe dyski SSD do Xbox Series X i S. “Expansion Card” oferować mają albo 500 GB, albo 1 TB dodatkowego miejsca na dysku. Za pierwszy zapłacimy 599 zł, a za drugi 799 zł. Czy to dużo? Moim zdaniem tak, ale jeżeli nie macie wyboru i po prostu musicie mieć zapchany dysk całą biblioteką (witam w klubie!) to raczej wyboru nie macie. Mimo wszystko koszt jest dotkliwy, ale nijak nie umywa się do tego, ile kosztuje WD_BLACK SN850P NVMe SSD dla PS5.

Nowa pamięć zewnętrzna oferować ma aż 4TB miejsca. To naprawdę dużo i wydaje się nawet, że dla większości graczy aż za dużo. Mimo wszystko “kolekcjonerzy” gier z Plusa i inni będą mogli liczyć na dodatkowy zastrzyk przestrzeni. Problem w tym, że w Stanach Zjednoczonych jego cenę ustalono na 549,99 dolarów, czyli około 2 300 zł. Za tyle na spokojnie kupimy konsolę w wersji Digital. Przekładając tę cenę na koszt PS5 w PlayStation Direct wszystko się jednak wyrównuje. Tam “pe-es-piątka” w zestawie z God of War Ragnarok kosztuje obecnie 499,99 USD i to w wersji z napędem.

Na oficjalnej stronie Western Digital już można składać zamówienia na nowy dysk. Na razie nie mamy informacji o jego dostępności w Polsce, a co za tym idzie – nie wiemy, ile będzie kosztować “w złotówkach”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie