Nowy model PS5 ma wkrótce zadebiutować. Firma obcina koszty produkcji, choć podnosi cenę

PS5 z nowym modelem. Sklepy przygotowują się na premierę
Newsy PS5

Sony niedawno oficjalnie zwiększyło cenę PS5. Niebawem w Japonii może zadebiutować nowy model sprzętu. Docelowo ma pomóc w dostępności.

Dostępność PS5 od pewnego czasu jest w Europie znacznie lepsza. Gracze jednak niekoniecznie cieszą się tymi wieściami, bo Sony podnosi cenę sprzętu, także w Polsce. Jakby tego było – wraz z dniem wejścia w życie podwyżek w Japonii, ukazać się ma nowa rewizja gamingowej konsoli.

O nowym modelu pisaliśmy już w maju. Teraz jego temat powraca, za sprawą japońskich sklepów, które coraz śmielej przygotowują się na premierę sprzętu. Ten ma być wersją CFI-1200 i w sumie do końca nie wiadomo, co takiego zaoferuje. W internecie pojawiło się jednak mnóstwo spekulacji dotyczących zastosowania nowego chipsetu AMD 6nm. Teoretycznie wskazuje to na chęć poprawy dostępności. Jest to nowa technologia od AMD, której dostępność jest o wiele większa, co powinno przełożyć się na sprawniejszą produkcję PS5.

Nie da się również ukryć, że Sony (i nie tylko oni) wydają nowe iteracje swoich gamingowych maszyn, aby te były po prostu tańsze w produkcji. Nic dziwnego, że na CFI-1200 już teraz sypią się gromy. W końcu niedawno podniesiono cenę konsol, a teraz Sony najpewniej zamierza produkować „plejaki” po nieco niższych kosztach. Niektórzy wręcz zarzucają firmie „żerowanie na klientach”. Tym bardziej że nowy model na wejść do sprzedaży w Japonii 15 września. Tak, tego samego dnia, gdy nastąpi podwyżka cen PlayStation 5 w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Poprzednia wersja, CFI-1100 przyniosła parę poprawek przede wszystkim w kwestii śrub mocujących oraz radiatora. Ten był znacznie mniejszy, co przy okazji „wyciszania” sprzętu, obniżyło również koszty produkcji.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie