PS5, Switch czy Xbox Series? Najpopularniejsze konsole w krajach europejskich, Polska zaskakuje

PS5, Switch czy Xbox Series? Najpopularniejsze konsole w krajach Europy
Newsy PS5 Switch Xbox Series

Polacy nie gęsi i swoją ulubioną konsolę mają. Choć nie jest ona tą, której się spodziewaliśmy. Badanie pokazuje, czy w Europie rządzi PS5, Xbox Series albo Nintendo Switch.

Internetowe kasyna i wszelkiego rodzaju inne gry hazardowe online lubią się rozsławiać za sprawą zlecanych zewnętrznych agencjom badań. Nie inaczej jest tym razem – Cribbage Challenge przeprowadziło badania związane z popularnością konsol obecnej generacji. Tym razem badania te dotyczą wyłącznie krajów europejskich, w tym Polski.

Badacze wzięli tutaj pod lupę dość oczywisty i mało zaskakujący wskaźnik – liczbę wyszukiwań w internecie wedle krajów. Teoretycznie daje to wgląd w popularność danego sprzętu, ale nie jest wyznacznik jego sprzedaży. Niemniej wychodzi na to, że większość Europy najbardziej interesuje się Nintendo Switchem. Teoretycznie zaskoczenia wielkiego nie powinno być – to w końcu konsola ciesząca się przytłaczającą popularnością, która do tej pory sprzedała się w ponad 108 mln egzemplarzy.

Zaskoczeniem może być jednak fakt, że w Polsce wedle wyszukiwań również króluje Switch. Spodziewałby się kto, że naród skupiony wokół PlayStation i PeCetów chętniej poszukuje informacji na temat Switcha niż PS5. Nintendo wygrało w aż 24 krajach.

W 20 krajach najwięcej zainteresowanych przeczesywało internet w poszukiwaniu informacji o PS5. Nie ma się co dziwić – to w końcu świetny sprzęt. W Polsce także nie brakuje chętnych do jego zakupu. Być może jednak większość rodzimych graczy jest ciekawa, o co w ogóle chodzi z tak astronomiczną popularnością Switcha?

Xbox Series X przegrywa i to z kretesem. Mimo zdobycia serc mieszkańców Wielkiej Brytanii, popularnością cieszy się zaledwie w trzech krajach. To o tyle ciekawe, że sprzedaż XSX w ostatnich kwartałach przebiła PS5. Sony może i tak mówić o sukcesie. W końcu słaba dostępność ich sprzętu w Europie (i podwyżki ceny…) nie za bardzo przełożyły się na spadek popularności i od Switcha dzieli go niewiele.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie