Tej gry nie dostaniecie. Sony anulowało niezapowiedzianą strzelankę na PS5

PS5 nie dostanie tej gry. Sony postanowiło ją anulować
Newsy PC PS5

Wedle najnowszych przecieków, Sony anulowało niezapowiedzianego shootera science-fiction. Gracze PS5 nie mają powodów do radości, a tym bardziej twórcy gry.

Za rogiem ponoć powoli wygląda pokaz PlayStation Showcase. W jego trakcie Sony ma ogłosić nowe gry i przedstawić przyszłość obecnej generacji, która jak na razie wydaje się bardzo zachowawcza. Mimo wszystko fani „niebieskich” mają duże nadzieje. Oby tylko zapowiedzi okazały się warte tak długiego oczekiwania. W końcu obecnie rozwijane gry powstają niejako kosztem anulowanych pozycji.

PS5 już nie dostanie tej gry

Jedną z takich gier jest właśnie shooter science-fiction nastawiony na rozgrywkę PVP od Final Strike Games (twórców Rocket Arena). Nawet na stronie producentów wciąż znajdziemy informację o tym, że ich następną grą będzie „nowe IP w kategorii AAA jako shooter PVP na PC i konsole”. Najpewniej deweloperzy jeszcze nie zaktualizowali tej sekcji. Zakulisowe informacje nie nastrajają pozytywnie – ponoć 40% deweloperów straciło swoje posady, a rozwijana od trzech lat gra poszła do piachu. Sytuację nagłośnił insider Timur222.

Sony anulowało niezapowiedzianą strzelankę sci-fi w Final Strike Games. Gra była w fazie rozwoju przez 3 lata (od premiery dzieliły ją 2 lata). Platformami były PS5 i PC.

– czytamy na Twitterze insidera Timur222

Sytuacja jest o tyle niepokojąca, że zaledwie parę dni temu oficjalnie zamknięto PixelOpus, czyli kolejne studio pod zwierzchnictwem PlayStation. Deweloperzy najpewniej również przestali rozwijać grę, nad którą od dłuższego czasu pracowali. Może i nie brzmi to wszystko pozytywnie, ale w praktyce nie jest to nic zaskakującego. Do tego typu praktyk dochodzi regularnie w świecie gamedevu. Jedynie zwiększona liczba zwolnień i usuwanych gier może wywoływać pewnego rodzaju konsternację.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie