PlayStation zamyka jedno ze swoich studiów. To twórcy świetnej produkcji z PS4

PlayStation oskarżane o
Newsy PS4 PS5

To dość niespodziewany krok ze strony PlayStation. Firma zamknęła jedno ze swoich wewnętrznych studiów i to w momencie, gdy ci pracują nad czymś nowym.

Deweloperzy z PixelOpus byli w portfolio studiów gier PlayStation dość sporym ewenementem. Jest to (wciąż jest, choć niedługo…) bardzo małe studio, które specjalizuje się raczej w znacznie mniejszych, ale wcale nie gorszych projektach. Do tej pory wydali jedynie dwie gry. Ich debiutanckie Entwined przeszło raczej bez echa, ale o Concrete Genie było już całkiem głośno.

PlayStation zamyka PixelOpus

Ta niewielka w zasadzie gra na PS4 zaskoczyła nas przede wszystkim urokliwym i starannie opracowanym światem oraz naprawdę świetną mechaniką malowania. To wystarczyło, aby studio liczące sobie około 20 osób stało się perełką wśród PS Studios. Fani Concrete Genie zaczęli wyczekiwać ich kolejnej pozycji. Ta raczej nie nadejdzie, skoro na Twitterze deweloperów pojawiła się wiadomość o zamknięciu zespołu.

Drodzy przyjaciele, nasza przygoda z PixelOpus dobiegła końca. Patrząc w nową przyszłość, chcemy serdecznie podziękować milionom zapalonych graczy, którzy wspierali nas i naszą misję tworzenia pięknych, pomysłowych gier z sercem.

– czytamy w smutnym wpisie

Nie do końca znamy przyczyny takiego stanu rzeczy, lecz Sony regularnie ewaluuje swoje studia i ich projekty. Pierwszeństwo mają twórcy gier AAA, a mniejszy zespół mógł tak naprawdę obecnie nie zadowalać rezultatem swoich prac. PixelOpus pracowało od dłuższego czasu nad nowym projektem wraz z Sony Pictures Animation. Nie wiemy, czy projekt trafił do kosza, czy zajmuje się nim teraz kto inny. Wedle nieoficjalnych informacji mogło nawet chodzić o wskrzeszenie serii Sly Cooper.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie