Niezapowiedziana gra na PS5 z premierą w 2023 roku? Sony najwyraźniej coś szykuje

PS5 ma dostać w tym roku nową, niezapowiedzianą grę
Newsy PS5

W sieci pojawiły się wiarygodne informacje dotyczące nowej gry na PS5 jeszcze w tym roku. Jest to niezapowiedziany tytuł, więc atmosfera powoli się zagęszcza.

Jak na razie line-up premier first-party od Sony w 2023 roku wygląda… biednie. I to bardzo, bo wiemy, że zadebiutować ma Marvel’s Spider-Man 2, a oprócz tego nic konkretnego. Jasne, Naughty Dog szykuje osobną grę multiplayer ze świata The Last of Us, ale co z resztą? Obecna generacja cały czas brzmi jak jedna, wielka pomyłka, skoro nawet potencjalne hity się nie udają, a i tak nie jest ich wcale wiele. Nie ma się co dziwić, że gracze z wytęsknieniem wyglądają nowych zapowiedzi.

PS5 dostanie kolejną grę od studia PlayStation w tym roku?

Sony może jednak szykować coś jeszcze, o czym nie wiemy. To na razie jedynie “zgadywanka” w oparciu o wpis jednego z pracowników Sony Interactive Entertainment w serwisie LinkedIn (za: GamingBolt). Niejaki Dylan S., artysta VFX, zaznaczył w swoim portfolio, iż pracował nad God of War Ragnarok, a obecnie zajmuje się “niezapowiedzianym projektem 2023”. Twórca zaznacza również, że tworzy “fotorealistyczne i stylizowane efekty dla filmu, telewizji i gier”. Mając w dorobku choćby ostatniego GoW-a, można założyć, iż chodzi właśnie o grę wideo.

Tylko o co konkretnie? Tego nie wiemy. Można stawiać na wspomniane już The Last of Us Multiplayer, gdyż gra powstaje, ale oficjalnie nigdy nie została pokazana ani w pełni zapowiedziana. Innym strzałem jest również projekt ze świata Horizon, bo powstaje ich kilka. Wątpię jednak, aby były gotowe na premierę w tym roku.

Na razie nie ma sensu zgadywać, ale ten niewielki detal poznany dzięki LinkedIn wskazuje na to, że Sony pracuje nad niezapowiedzianym projektem, który może znajdować się w ostatniej fazie prac. Być może zostanie zaprezentowany na nadchodzącym wydarzeniu?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie